Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

3 tajné vynálezy Nikoly Tesly, které představovaly hrozbu pro světovou elitu, jako například Paprsek smrti

Lidé, kteří jsou na samém vrcholu společenské struktury, budou mít prospěch pouze tehdy, pokud se jim podaří udržet status quo společnosti.

Geniální vynálezce Nikola Tesla nebyl výjimkou. Povězme si tedy o některých takových vynálezech, které se elity snažily před světem utajit.

Paprsek smrti


V roce 1930 Nikola Tesla oznámil, že vynalezl takzvaný paprsek smrti, který později přejmenoval na teleforce. Toto zařízení bylo schopné generovat vysoce koncentrovaný paprsek energie, který bylo možné zaměřit na vzdálený objekt.

Kdo tento paprsek smrti vlastnil, mohl jej použít například ke zničení nepřátelských vojenských letadel, armád jiných států nebo čehokoli jiného, co se mu znelíbilo.

Takzvaný paprsek smrti však nebyl nikdy sestrojen – Tesla se totiž domníval, že by nic nebránilo tomu, aby se státy navzájem ničily.

Tesla dále uvedl, že “kdo by vlastnil paprsek smrti, mohl by zničit jakýkoli objekt v okruhu 320 kilometrů. Každá země vlastnící paprsek smrti, ať už velká nebo malá, by kolem sebe mohla vytvořit energetický štít, přes který by nepronikla žádná armáda, letadlo ani jiná vojenská technika.”

Podle svědectví samotného Tesly se někdo pokusil jeho vynález ukrást. Do kanceláře Nikoly Tesly se údajně vloupali zloději nebo špioni, kteří prohledali veškerou jeho technickou dokumentaci, ale odešli s prázdnou.

Bezdrátová elektrická síť


Díky finanční podpoře J. P. Morgana mohl Tesla navrhnout a postavit Wardenclyffe Tower. Jedná se o gigantickou bezdrátovou vysílací stanici, kterou Tesla postavil v New Yorku v letech 1901-1902.

Vedení společnosti J. P. Morgan si představovalo, že by Wardenclyffská věž mohla sloužit k bezdrátové komunikaci po celém světě. Tesla však měl pro svou věž v plánu něco jiného.

Tesla chtěl věž využít k přenosu a vysílání zpráv, telefonních hovorů, a dokonce i videozáznamů přes Atlantik do Anglie a také na lodě na moři.

Vycházel přitom z teorie, že k přenosu signálů lze využít vodivost zemského povrchu. Kdyby Tesla s tímto projektem uspěl, měl by každý přístup k elektřině – mohli bychom se připojit jednoduše zapíchnutím drátu do země.

Bohužel se někomu nelíbila myšlenka, že by elektřina mohla být zdarma, protože by tak neměl možnost vydělávat na jejím prodeji. Tento Teslův vynález by byl pro světovou elitu nesmírně nebezpečný, protože by od základu změnil celý elektroenergetický průmysl.

Dokážete si představit, jak by se společnost změnila, kdyby ke svému chodu nepotřebovala ropu nebo uhlí? Jak by si pak světové velmoci udržely svůj vliv?

To je důvod, proč J. P. Morgan nakonec rozhodl, že nebude dále financovat vynález, který by vedl k takovým změnám. Projekt byl tedy v roce 1906 zastaven a Wardenclyffe Tower nebyla nikdy uvedena do provozu.

Modernizované vzducholodě


Teslovým dalším projektem byly vzducholodě na elektrický pohon. Tyto vzducholodě měly být schopny přepravit cestující z New Yorku do Londýna za tři hodiny a měly se vznášet ve výšce až 12 kilometrů.

Tesla měl představu, že by tyto vzducholodě čerpaly energii přímo z atmosféry, a nemusely by tedy nikdy přistávat kvůli doplnění paliva. Teslovy vzducholodě by byly dálkově řízené, bez pilotů.

Místo, kam by dopravovaly své pasažéry, by bylo předem vybráno – a stejně tak cíl útoku, pokud by byly použity pro vojenské účely.

Teslovi se nikdy nedostalo uznání za jeho vynález, ačkoli dnes se již běžně používají například dálkově řízené bezpilotní letouny ve vojenských misích, nadzvuková letadla dosahující v atmosféře mimořádných rychlostí nebo raketoplány kroužící kolem Země v horních vrstvách atmosféry.

Po smrti Nikoly Tesly se dlouho spekulovalo o tom, že FBI skutečně zabavila všechny patenty, výzkumné projekty a vynálezy, které byly Teslovým majetkem.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: silavedomia.sk, Titulní obrázek: kirill_makes_pics/Pixabay.com