Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

5 překvapivých výhod studené sprchy

Horká sprcha je luxus, avšak studená nabízí některé překvapivé výhody. Podívejte se na některé z nich.

1. Pomáhá spalovat tuk

V těle se nacházejí dva druhy tuku – špatný (bílý) a dobrý (hnědý). Bílý je ten, se kterým se všichni potýkáme, chceme se jej zbavit. Bílý tuk se ukládá v případě, že konzumujeme více kalorií, než naše tělo spotřebuje a nespálíme je. Hromadí se v oblasti pasu, hýždí nebo stehen. Hnědý tuk vytváří teplo. Pokud se kvůli extrémní zimě aktivuje, spalují se kalorie. Vystavíte-li se nízkým teplotám, zvýšíte rychlost metabolismu hnědého tuku a to až 15x.

2. Podporuje lepší zotavení po cvičení

Ledová koupel je dobrou volbou po intenzivním tréninku. Snižuje bolest. Informuje studie.

3. Lepší nálada a vyšší ostražitost

Chcete-li mít po ránu dostatek elánu a dobrou náladu, dopřejte si studenou sprchu. Studená voda, která stéká po těle, navíc prohlubuje dýchání. Zvýší se vám srdeční tep, do těla se tak dostává více krve a tím máte i více energie.

4. Posílení imunity a krevního oběhu

Studená sprcha aktivuje imunitní systém. Ten uvolňuje bílé krvinky, které bojují proti virům. Studená sprcha navíc zvýší krevní oběh. Díky tomu působí jako prevence proti vysokému krevnímu tlaku a kornatění tepen.

5. Pozitivní vliv na vlasy a pleť

Chladné sprchy ráno však pomáhají vyrovnávat a regulovat přírodní oleje v pokožce a pomáhají snižovat nadměrné mastnoty a problémy, jako je akné, které to mohou ještě zhoršovat.

Autor: Marika H., zdroj: medium.com, redakce, Titulní obrázek: Pixabay.com/Olichel