Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

6 znepokojujících faktů o komunismu, které poskytují důkazy, proč je komunistický režim všechno, jen ne zábavný nebo ideální

Za komunistického režimu je absolutní moc svěřena do rukou několika jednotlivců, což nevyhnutelně vede k útlaku a ekonomické bídě většiny obyvatelstva. Existuje mnoho důvodů, proč komunismus naštve – od nuceného přerozdělování půdy až po vynucené sexuální normy zavedené vládními úředníky.

Takže, bez dalších okolků, zde je 8 brutálních faktů, které poskytují důkazy, proč je komunistický režim všechno, jen ne zábavný nebo ideální.

1. Některé komunistické státy stále vězní politické oponenty

Pokud si myslíte, že komunismus je již v minulosti a to, co z něj zbylo, je jen děsivý příběh v historických knihách, budete se úplně mýlit. Pravdou je, že v 21. století žije více lidí v zemích s komunistickým nebo téměř komunistickým režimem než kdykoli v historii. Ještě znepokojivější je skutečnost, že v těchto zemích jsou lidé i nadále pronásledováni a zatýkáni za to, že vystupují nebo jednají proti vládě.

V současné době je na Kubě 51 politických vězňů a asi 10 – 12 000 takových v severokorejských pracovních táborech. Navzdory své prosperující současnosti a slibné budoucnosti Čína nezůstává pozadu. Od roku 2015 existuje více než 6 000 zaznamenaných případů vězňů, kteří buď zemřeli ve vězení, nebo utekli. A ve Vietnamu si vůbec nedělají legraci – stále zatýkají politické rebely se zbraní v ruce.

2. Komunistická malá černá kniha masových vražd

Po pravdě řečeno, komunismus sám o sobě nikoho nezabil, protože je to jen ekonomická teorie, která měla být neškodná a prospěšná pro společnost. Nicméně, někteří lidé, kteří tvrdí, že jsou komunisté, zabili miliony. Historické postavy jsou děsivé. Nejvyšší počet obětí zdokumentovaných v komunistických státech nastal v Sovětském svazu za Stalina – během jeho totalitního režimu bylo zabito 20 milionů nebojovníků. Jiní komunističtí vůdci však nebyli o nic méně zuřiví než Stalin. 65 milionů civilistů bylo zavražděno v Číně za Mao Ce-tunga, 2 miliony v Kambodži za Rudých Khmerů, 1 milion ve východním bloku a 1 milion ve Vietnamu. Stručně řečeno, v komunistické Černé knize masových vražd byl zaznamenán počet obětí mezi 85 a 100 miliony lidí.

3. Být gay je zločin

Náš starý přítel Marx komentoval sexualitu obecně jen zřídka, takže o homosexuální problematice ho moc neuslyšíme. V roce 1933 však Josef Stalin přidal článek do trestního zákoníku Sovětského svazu, čímž učinil homosexualitu zločinem, který se trestá až pěti lety vězení. Podobné zákony byly přijaty v mnoha zemích východního bloku a důsledky pro „pachatele“ nebyly o nic méně závažné. Například v Bulharsku by lidé, kteří byli zapojeni do pohlavního styku stejného pohlaví, dostali trest odnětí svobody až na tři roky. V Jugoslávii byli homosexuálové komunisty označováni za „nepřátele systému“ a bylo jim zakázáno vstupovat do komunistické strany. Zdá se však, že nejhorší bylo být gayem v Rumunsku – pokud byste byli chyceni nebo dokonce podezřelí ze sexuálních vztahů s osobou stejného pohlaví, riskovali byste, že strávíte až pět let ve vězení! A mějte na paměti, že to nebyl rok 1930, ale 70. léta!

4. Nucená kolektivizace

V zemi, kde všichni sdílejí všechno a nic není vlastněno, to může být v určitém okamžiku velmi ošklivé. Myšlenkou pozemkových reforem prováděných v Sovětském svazu a jeho satelitních zemích bylo maximalizovat využití venkovské produkce pro průmyslové potřeby městských oblastí. Průmysl se právě rozjížděl a k nasycení dělníků bylo zapotřebí obrovské množství potravin. V Sovětech, mezi lety 1928 a 1933, mnoho vlastníků půdy odmítlo opustit své farmy, hospodářská zvířata a půdu. To vedlo k nemyslitelným zvěrstvům – mnoho farmářů bylo popraveno a jejich rodiny byly odsouzeny k hladovění. Totéž se stalo i v komunistické Číně o dvacet let později, kdy 33 milionů lidí zemřelo hladem kvůli státním rekvizicím rodinné zemědělské půdy a plodin.

5. Věřit v boha je trestným činem

Ze všech omezení, která komunismus uvaluje na občany, patří toto k nejsměšnějším a je hluboce urážlivé. Všichni záhadní komunističtí ideologové a vůdci, přičemž Marx a Lenin jsou ti nejvýznačnější, považují náboženství za negativní pro lidský rozvoj. Pravdou je, že komunistické režimy považují náboženství za hrozbu pro zavedenou totalitní autoritu, protože náboženství má moc organizovat lidi. Proto jsou všechny země, které následují marxisticko-leninské dogma, automaticky ateistické a každý, kdo se odváží myslet si něco jiného, je vystaven pronásledování. Ve skutečnosti katolická Kuba nikdy nezakazovala náboženství, ale nemohli jste vstoupit do komunistické strany, pokud jste se prohlásili za náboženské. Vietnamská ústava umožňuje svobodu vyznání, ale ne organizované náboženství. Jinými slovy, Bohu je ve všech svých podobách do značné míry zakázán vstup do komunistického chrámu.

6. Bohatí lidé bohatnou, chudí zůstávají chudí

Vzpomínáte si na postulát, že za komunistického režimu je zboží rovnoměrně rozděleno mezi všechny členy společnosti? Na papíře to tak může být, ale ve skutečnosti se situace do značné míry podobá Farmě zvířat George Orwella, kde „některá zvířata jsou si rovnější než jiná“. Ve druhé polovině 20. století chudoba lidí v Sovětském svazu a jeho satelitních zemích ve východní Evropě rozbila mýtus o prosperující dělnické třídě. V 21. století je Čínská lidová republika ve skutečnosti největším vykořisťovatelem dělnické třídy v historii. A co víc, Čína má druhý největší počet miliardářů, na vrcholu jsou pouze USA. Důvodem, proč je to možné, je to, že Čína, Vietnam atd. nejsou ve skutečnosti komunistické v ekonomických záležitostech. Od roku 1980 většina komunistických zemí vytváří formu státního kapitalismu, která jim umožnila ustoupit globálnímu kapitalismu při zachování politického systému jedné strany.

Autor: Petr V., zdroj: factretriever, therichest.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/derwiki