Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Barva roku 2023 v domácnostech

Na konci každého roku představuje společnost Pantone barvu pro následující rok. Je to barva, která odráží emoce a život uplynulého roku. Tato barva se pak používá v designu, architektuře, módě a marketingu. Seznamte se s barvou roku 2023 a vytvořte si domov v tomto odstínu také.

Barva roku 2023

Dne 1. prosince jsme odhalili barvu pro rok 2023. Společnost Pantone vybrala barvu VIVA MAGENTA 18-1750, jejíž původ má kořeny v přírodě. Jedná se o karmínově červenou barvu, která se vyskytuje i v přírodním barvivu košenila. To se získává z hmyzu červce nopálového. Je to velmi odvážná, smělý a nebojácná barva plná energie, která by měla podporovat radost a optimistické oslavy. Je to barva plná vtipu a života, kterou můžete vnést do svých domovů.

Původ barvy Viva Magenta


Barva, která je každoročně odhalována, má reprezentovat emoce uplynulého roku a přenášet náladu do toho nadcházejícího. Barva roku 2023 prostupuje všemi oblastmi, tedy módou, domovem, architekturou a designem i marketingem. Podle Pantone Viva Magenta 18-1750 “vítá každého a všechny se stejnou vášní pro život a rebelským duchem. Je to barva, která je odvážná, plná vtipu a zahrnuje vše”.

Vytvořte si domov ve Viva Magenta

Viva Magenta je karmínově červený odstín, který lze použít i v domácnosti. Jedná se především o červenou barvu, která se nejčastěji používá v kuchyních. Viva Magenta je však praktický odstín, který se skvěle kombinuje i s neutrálními odstíny, takže je vhodný i pro použití v doplňcích.

Autor: Miriama Fordaneľová, zdroj: Byvaniein.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/stux