Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Bydlení v malém bytě – 5 triků pro efektivní vybavení prostoru

Bydlení v malém a útulném bytě má své výhody. Protože byt má menší rozlohu, nemusíte tolik uklízet a platíte méně na výdajích a nájemném. Pokud však máte spoustu věcí, jejich uskladnění vám někdy může dát zabrat. Proto jsme pro vás připravili 5 užitečných tipů, které vám pomohou nejen efektivně vybavit byt, ale také ho opticky zvětšit.

Pomozte si barvami

V malých bytech volte na stěny světlé přírodní odstíny nebo klasickou bílou. Sáhněte po světle žluté, béžové nebo bledě modré. Strop nechte bílý, případně zvolte o jeden odstín světlejší než stěny. Nepřehánějte to s tmavými barvami, protože opticky zmenšují prostor.

Jednotné podlahy


V malém bytě doporučujeme udržovat podlahy jednotné. Tím se celý prostor opticky propojí. Vyhněte se malým kobercům a volte koberce v chladných nebo neutrálních odstínech.

Posuvné dveře pro více prostoru

Posuvné dveře lze snadno zasunout do stěny. Prostor, který by normálně překážel otevíracím dveřím, můžete využít jako další úložný prostor. Pokud je to možné, doporučujeme dveře zcela vynechat. Stačí je nahradit průhledným vchodem nebo lehkým závěsem. Do místnosti tak pronikne více světla a získáte vzdušnější a prostornější dojem.

Správný nábytek do malého bytu

Do malého bytu umístěte skládací nábytek, který lze v případě potřeby složit a odložit jinam. Existují skládací dřevěné jídelní stoly, židle a dokonce i postele. Vyhněte se robustnímu a těžkému nábytku. Místo toho sáhněte po lehčích materiálech, jako je sklo, lehké kovové konstrukce a lehké plasty. Ty propouštějí světlo, které opticky zvětšuje prostor.

Stropy a stěny – ideální úložné prostory v malém bytě

Stropní prostor je jedním z nejčastějších úložných prostorů v malých bytech. Pokud to výška místnosti umožňuje, neváhejte sem umístit několik polic nebo skříní. Můžete je využít k uložení sezónního vybavení – například zimních bund, lyží, bot, stanu nebo bruslí.

Autor: Denisa Štefunková, zdroj: byvaniein.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/luk3544