Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Bolesti hlavy: Tyto bylinky vás zbaví migrény i bez léků

Trápí vás nepříjemná bolest hlavy? Bylinky jsou vítanou přírodní cestou, jak si od palčivých potíží pomoci.

Dříve, než sáhnete po prášku

Pokud víte, jak bylinky používat, mohou se stát něčím daleko cennějším, než je zdroj chuti. Po dlouhá staletí lidé věděli, jak je správně využívat, aby jim dokázaly pomoci od zdravotních potíží. Až vás příště rozbolí hlava, zkuste to nejprve přírodní cestou. Pomůžete si tak od bolesti hlavy, stresu, ale i migrény. Které bylinky jsou účinné?

Heřmánek uleví od bolesti

Pouhý šálek heřmánkového čaje se dokáže postarat o to, aby se vaše bolesti zmírnily. Obzvláště dobré výsledky má mírně sedativní heřmánek u bolestí hlavy vyvolané stresem. Kromě toho má tato bylinka také protizánětlivé účinky a dokáže zmírnit svalové křeče. Stačí si uvařit šálek čaje ze dvou lžiček heřmánku, který necháte 5 minut provařit. Informuje studie.

Heřmánek vám pomůže od stresu. 
Fotka od ebaso z Pixabay.
Heřmánek vám pomůže od stresu.
Fotka od ebaso z Pixabay.

Máta pomáhá nejen s trávením

Chutná vám mátový čaj a je to vaše oblíbená volba v případě nevolnosti? Pak vězte, že vám pomůže také v případě, když vás rozbolí hlava, budete trpět migrénou nebo nachlazením. Mátový čaj je bohatý na antioxidanty, které vám od bolesti hlavy pomohou. Stačí, když několik lístků vložíte do malého hrnce a necháte 10 minut povařit. Nálev slijte a dopřejte si chvíli klidu s šálkem uklidňujícího čaje.

Levandule vás zklidní

Trápí vás palčivá bolest hlavy? Už pouhá vůně levandule dokáže naše smysly uklidnit a navodit příjemnější stav. Věděli jste ale, že levandule má spazmodické účinky a pomáhá uvolnit krevní cévy? Sedativní a zklidňující přínos této bylinky si můžete dopřát, když si připravíte odvar z květů rostliny. Použijte 20 gramů květů na litr vody a chvíli je povařte. Popíjejte čaj, dokud potíže nezmizí.

Levandule má mírně sedativní účinky. 
Fotka od Manfred Richter z Pixabay.
Levandule má mírně sedativní účinky.
Fotka od Manfred Richter z Pixabay.

Ještě než sáhnete po prášcích, zkuste si od nepříjemné bolesti hlavy pomoci sami.

Autor: Stanislav Makovický, Zdroj: www.countryliving.com. Náhledový obrázek: congerdesign/pixabay.com