Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Bývalý švédský útočník Zlatan Ibrahimovic odsuzuje velká jména světového fotbalu za to, že si vybrali Saúdskou Arábii jako svou destinaci

Ostrým slovům Zlatana Ibrahimoviče se nevyhnuli ani Cristiano Ronaldo, Karim Benzema a dokonce ani Neymar, kteří se rozhodli vydělávat velké peníze na Blízkém východě, místo aby ukončili kariéru v silnější lize.

“Měl jsem nabídky z Číny a také ze Saúdské Arábie, ale to nebyl můj cíl. Vždycky jsem říkal, že velcí hráči by měli ukončit kariéru na vysoké úrovni. Lidé by si je měli pamatovat kvůli jejich talentu, ne kvůli tomu, kolik vydělali peněz.

Léta jsme trénovali, aby si lidé pamatovali naše výkony na hřišti. Hráči, kteří dosáhli nejvyšší úrovně, si ji musí udržet i po odchodu do důchodu,” řekl 42letý Švéd, který se vysmíval rozhodnutí Cristiana Ronalda.

“Nemůžete klesnout na takovou úroveň a pak ukončit kariéru. Kolik peněz ještě chcete? Chápu některé hráče, kteří tam jdou, protože si toho během kariéry moc nevydělali. Ale co ti ostatní? Rozdíl mezi mnou a ostatními hráči je v tom, že já ty peníze nepotřebuji, ale jsem velmi drahý,” říká Zlatan Ibrahimovič.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: sport.sk, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Gerard Reyes, Creative Commons Attribution 2.0 Generic