Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Cena na pokladně vyšší než na regálu? Vyjadřují se Kaufland a Lidl

Spotřebitelé si často musí dvakrát rozmyslet, co koupit a co ne, jak uvedl německý portál Echo24. Nyní také spotřebitelská poradna varuje před rozdílnými cenami v regálu supermarketu a na pokladně. Jak řešíte cenový podvod u průmyslových gigantů Kaufland a Lidl?

Podle zprávy televizní stanice RTL se počet stížností v poslední době opět zvýšil. Zákazníci se však pravděpodobně budou muset smířit s cenovými rozdíly. Právní výklad společnosti téměř zcela ospravedlňuje.

Cenové podvody v supermarketech: V regálu je vystavena pouze jedna nabídka

Jak píše spotřebitelská poradna v Berlíně, cena na regálu není závazná. Stanice říká: „Cenovky jsou jako nabídky na internetu: Zákazníky pouze vyzývají k nákupu. I kdyby byla na regálu jiná cena, supermarket si může u pokladny účtovat více nebo méně.“

Pak to budou mít těžké i supermarkety a diskonty. Spotřebitelská poradna pro RTL vysvětluje: „Záměrně nesprávná tvorba cen porušuje zákonné požadavky a je řešena jako správní delikt.“ Pro Kaufland a Lidl rozhodně není žádoucí. Co ale na takový cenový podvod říkají dvě potravinářské těžké váhy?

Kaufland s jasným prohlášením o cenových podvodech v supermarketech

Na dotaz echo24.de klade Kaufland do popředí spokojenost zákazníků: „Naším požadavkem je nabídnout jim vždy velký výběr za atraktivní ceny.“ Dceřiná společnost skupiny Schwarz se od cenového podvodu distancuje a vysvětluje: „Tyto ceny jsou součástí systému Kauflandu, žádné jiné ceny neexistují.”

Zákazníci, kteří tak úplně nevěří etiketám v regálech, si mohou produkty v Kauflandu naskenovat a zkontrolovat na takzvaných cenových kontrolérech nebo zákaznických terminálech. 

Společnost Lidl na žádost o cenové klamání zatím nereagovala.

Zákazníkům, kteří si při placení všimnou rozdílu v ceně, poradenské centrum pro spotřebitele doporučuje, aby se zeptali přímo u pokladny. Ve zprávě RTL se uvádí: „Supermarket není povinen vám dát zboží za nižší cenu. Máte však právo nákup zrušit. V nejlepším případě zkontrolujete cenu přímo při skenování položek (pokladníkem). Pokud to není možné, protože jste zaneprázdněni ukládáním zboží, je třeba účtenku zkontrolovat ještě přímo v prodejně a upozornit (pokladní) na problém.“ Ti, kteří již obchod opustili, mají jen malou šanci podat stížnost, uzavřel portál Merkur.de.

zdroj: Merkur.de, Mdr.de, Titulní obrázek: Pixabay.com/ElasticComputeFarm