Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Chorvatsko nebo Řecko: která země bude ta pravá?

Čas dovolených se nám kvapem blíží! Výběr cílové destinace tak začíná být aktuální. Jedině s předstihem si totiž můžeme vybrat ta nejkrásnější místa pro dovolenou, jež splní veškerá očekávání. Mezi velmi oblíbené destinace patří například Chorvatsko či Řecko. Každá z těchto zemí nás dokáže zaujmout svými krásami, gastronomií či pozoruhodnou přírodou. Jakou z nich tedy vybrat?

Chorvatsko, země mnoha možností

Chorvatsko je mezi českými turisty velmi proslulé a není se čemu divit. Nabízí nepřeberné množství lokalit, jež jsou jako stvořené pro letní dovolenou. Vybírat můžete mezi známými letovisky, kde musíte počítat s větším počtem turistů, je zde ale také spousta menších vesnic nebo ostrovů, kde najdete jen klidné pláže poskytující soukromí. Většina letovisek a ubytování nabízí také řadu nejrůznějších vyžití, jako jsou vodní sporty, animační programy či výlety. Během své dovolené se tak určitě nebudete nudit!

Výhodou dovolené v Chorvatsku bude také opravdu široká nabídka různých druhů ubytování v různých cenových kategoriích, různé způsoby dopravy (můžete přijet vlastním vozem, autobusem nebo letecky) i různé druhy stravování. Každý si tak může naplánovat dovolenou podle svého gusta. Pokud chcete zažít opravdu klidnou dovolenou v Chorvatsku bez stresu, doporučujeme vyhnout se dovolené bez jídla, během níž byste museli strávit spoustu času v kuchyni. V dnešní době jsou v Chorvatsku k dispozici i zájezdy se snídaní, polopenzí, plnou penzí, nebo dokonce all inclusive. Tato nabídka zahrnuje neomezenou konzumaci jídla a nápojů 24 hodin denně. Vyplatí se především turistům, kteří přijeli relaxovat a většinu času chtějí trávit na pláži či u hotelového bazénu. A tato varianta často patří také mezi finančně výhodné, takže vás dovolená v Chorvatsku v roce 2019 může vyjít levněji, než byste čekali.

Pokud byste hledali ideální místo pro svou dovolenou, projděte si pečlivě všechny informace o Chorvatsku na spolehlivém webu.

Krása řeckých pláží je proslulá

řeckoA jak je na tom Řecko? Tato překrásná země vyniká především nádhernými písčitými a oblázkovými plážemi, které se řadí k těm nejkrásnějším v celé Evropě. Samozřejmostí je křišťálově čisté moře, jež si zamilujete. Řecko je poměrně klidnou a bezpečnou zemí, která je jako stvořená pro rodinnou dovolenou. Zaujmout vás může i fakt, že řada řeckých pláží získala Modrou vlajku za svou kvalitu od Evropské unie. Řecko se dále chlubí mnoha různými přírodními úkazy. Navštívit tak můžete nejen běžné písečné pláže, ale také unikátní pláže s červeným či černým pískem. Milovníci krásných přírodních úkazů ocení také pozoruhodné zátoky poskytující dostatek soukromí k relaxaci. Při návštěvě Řecka bychom neměli zapomenout ani na kulturu. Zajímavé historické památky jsou rozeseté po celé zemi a umožní vám podniknout výlet do bohaté historie této země.

Pro cestu do Řecka doporučujeme leteckou dopravu, která vám ušetří čas i finance. Navíc patří mezi nejpohodlnější a nejbezpečnější způsoby dopravy. Nabídka ubytování je v Řecku více než široká, najdete zde vše od menších apartmánových domů, až po luxusní hotely s nabídkou all inclusive.

Chorvatsko či Řecko?

Volba mezi těmito zeměmi nemusí být zrovna jednoduchá. Obě země jsou krásné a mají zajímavou historii. Ať se rozhodnete tak či onak věřte, že rozhodně neprohloupíte a přivezete si mnoho zajímavých zážitků.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *