Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Tags:

Chybí vám léto? Vytvořte si z balkonu zimní zahradu

Venku mrzne, až praští a náruživí zahrádkáři pociťují až abstinenční příznaky, když jim jejich zachumelená zahrádka dává na vědomí, že na nějaké zahrádkářské aktivity budou muset ještě nějakou dobu zapomenout! Řešení této situace nicméně existuje, přičemž může být i velmi vkusné! Zimní zahradu si je možné vytvořit prostřednictvím zasklení balkonu, přičemž montáží bezrámového zasklení získá majitel i celou řadu dalších nezpochybnitelných výhod.

Bezrámové zasklení není vidět

Vhodně zvolené bezrámové zasklení nijak esteticky nenarušuje vzhled budovy z bytu ani zvnějšku. Díky tomu získáte uzavřený prostor, ale váš oblíbený výhled do okolí zůstane. Zároveň se zbytečnou konstrukcí nepřipravíte o přísun denního světla.

Doporučit je možné finský zasklívací systém

V okamžiku, kdy se člověk pro realizaci zimní zahrady rozhodne, by měl mít na paměti, že šetřit se v daném případě nevyplatí. Zimní zahrada by měla představovat dlouhodobou a kvalitní investici, kterou nebude nutné brzy měnit za jinou. Doporučuje se kupříkladu originální finský zasklívací systém Optimi. Bezrámové zasklení tu je vyrobeno z bezpečnostního tvrzeného skla a hliníkových profilů, které dovolují vyšší mobilitu.

Zimní zahrada navždy omezí stěhování květin ven a zpět

Prostřednictvím zasklení balkonu získá majitel prostor, kde v zimě nemrzne, takže mu to dovolí permanentní pěstování rostlin, které by pobyt ve venkovním mrazivém počasí nezvládly. Příslušníci většiny rodin pak jistě ocení, že jim již navždy vypadne z itineráře pravidelné přenášení rostlin na podzim dovnitř a na jaře ven!

Se zimní zahradou získá majitel i novou plnohodnotnou místnost!

Velkou předností zimní zahrady je skutečnost, že ji lze v případě potřeby užívat i jako naprosto plnohodnotnou místnost. Kvalitní izolace ji dovoluje vytopit na pokojovou teplotu, takže funguje jako obyvatelná místnost domova, kam si lze pozvat i návštěvy, které jistě ocení pohodlnost prostředí. Kvalitní izolace pak garantuje, že v zimní zahradě skutečně nikomu zima není! V létě se potom stane zimní zahrada místem příjemného úkrytu před pálícím sluncem.

Bezrámové zasklení má i další výhody

Bezrámový systém zasklení sebou nese i celou řadu dalších výhod. Především u frekventovaných komunikací si majitelé chválí skutečnost, že se po jeho instalaci zásadním způsobem sníží hladina hluku i prašnosti v bytě. Zasklení zároveň značně zvyšuje i bezpečnost bytu, protože je sklo tvrzené a celý systém je opatřen zámkem. Při montáži navíc není nutné stavět lešení, protože ji pracovníci společnosti provádějí pokaždé zevnitř lodžie.

Zimní zahrada se vyznačuje jednoduchou údržbou

Děsí vás představa, jak komplikované musí být s tímto bezrámovým systémem manipulovat? V tom případě se jedná o zcela plané obavy, protože postačí jen jednoduše odsunout skla na stranu a následně již lze okna bezpečně a jednoduše umýt. Mytí skel není nijak komplikované ani z venkovní strany. Absence rámů pochopitelně celý proces údržby ještě značným způsobem zjednodušuje. Veškerá údržba tak v podstatě spočívá v tom, že majitel jednou za rok namaže pojezdová kolečka silikonovým olejem. Ničeho se nemusí obávat ani rodiny, které mají malé děti, protože bezpečnostní sklo nehrozí žádným pořezáním. Je samozřejmostí, že prověřené společnosti poskytují při zasklívání balkonů množstevní slevy.

Zimní zahrada by měla být pro náruživé zahrádkáře zkrátka povinností. Pro ostatní je potom velmi zajímavým alternativním řešením kupříkladu v okamžiku, když přemýšlí o tom, jak by získali prostor ve svém bytě! Zásluhou bezrámového zasklení se rozhodně nemusí bát toho, že by vzbudili pozornost kvůli nevhodné konstrukci, která by se do daného prostředí nehodila.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *