Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Cítíte se “jako doma”? Inspirujte se kouzlem anglických interiérů

Ale co kdyby náš domov mohl být útulný neustále?

Pro inspiraci se vydejme do Anglie.

A i když se nám stýská po pověstných anglických dřevěných oknech a krásných krbech, podíváme se na to, co se od nich můžeme všichni naučit – ať už se jedná o novostavbu, panelák nebo klasickou “kostku” po prarodičích.

Syté barvy a vzory

Anglické domy jsou plné barev, tapet a látek s nejrůznějšími vzory. Vezměte si z nich příklad a nespokojte se s vymalováním jedné stěny za pohovkou šedou barvou. Opravdu se pusťte do malování – vždyť to nejhorší, co se může stát, je, že budete muset malovat znovu.

Barevný může být i nábytek, pohovka nebo knihovna. A nebojte se kombinovat různé vzory – na polštářích, přehozech i závěsech.

Odvahu můžeme najít například mezi anglickými designéry na stránkách House and Garden nebo se inspirovat u renomovaných návrhářů, jako jsou  Beata HeumannRita Konig či Brandon Schubert.

Jejich hravý a maximalistický design nemusí být podle vašeho vkusu. Tito a jim podobní designéři však posouvají naši představivost o tom, co je v interiérech možné – a co může být krásné.

Architektonické detaily

Radikální myšlenka: přejděme od lamel a benátského štuku!

Pro útulný domov zvolte co nejklasičtější prvky, jako jsou nástěnné lišty, které najdete například ve většině anglických, ale i francouzských domů. Mohou podpořit dojem příjemně “vybíleného” a zároveň luxusního domova. Vzhledem k tomu, že existuje mnoho typů a způsobů použití, jsou vhodné i do mnoha slovenských interiérů.

Pokud potřebujete pocit ještě většího luxusu, zvolte barvu s vyšším leskem.

Pokud máte rádi jednodušší design, použijte místo lišty s ozdobným profilem běžně dostupné úzké dřevo.

Pěkné dveřní zárubně, lišty nebo dokonce stropní rozety sice nejsou v našich domácnostech běžné, ale lze je přidat, aniž by působily kýčovitě.

Duše

Obrazy, knihy, doplňky – bez nich se neobejde žádný typicky anglický interiér. Často se jedná o v naší zemi neoblíbené předměty, “cetky”, na které sedá prach.

Možná jsme ještě neobjevili jejich pravé kouzlo. To se stane, když se obklopíme věcmi, které máme opravdu rádi.

Může to být vzpomínka na pěkný výlet, obrázek, který nám darovalo dítě, vkusná pohlednice, fotografie nebo dokonce dopis.

zdroj: Pixabay.com/fietzfotos

zdroj: House and Garden, Titulní obrázek: Pixabay.com/bedrck