Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Člověk může žít až 7 minut po smrti a dokonce s vámi komunikovat. Jak je to možné?

Lidé si vždy kladli otázku, co se stane s člověkem v okamžiku jeho smrti. Také toto téma bylo před časem diskutováno na sociální síti TikTok a někteří uživatelé byli trochu znepokojeni. TikToker @jade.loves.crime podle Ladbible objasnil, co se děje s mozkem ve chvíli, kdy život člověka končí.

“Věděla jsi, že když umíráš, tvůj mozek jako by věděl, že jsi mrtvá?” začala říkat ve videu. Tělo se obvykle považuje za mrtvé, když přestane bít srdce, ale mozek ještě několik minut funguje. V roce 2017 o tom informovali také vědci z University of Western Ontario. Aktivita mozkových vln pokračovala i po zastavení srdečního rytmu a arteriálního krevního tlaku, což naznačuje, že mozek může pokračovat ve své činnosti i krátce po smrti.

@jade.loves.crime Fun Death Fact #strangescience #creepyfacts #death #thebrain #science ♬ original sound – Jade.Loves.Crime

Činnost orgánu samozřejmě závisí také na tom, jak zemřete. Pokud k tomu dojde například v důsledku úrazu hlavy, je možné, že mozek se vypne mnohem rychleji. Pokud zemřete na srdeční potíže, váš mozek se zastaví jen na chvíli. Vědci provedli několik zajímavých studií, které prokázaly, že mozek má dostatek energie, aby fungoval až sedm minut po smrti.

“Byly zaznamenány případy, kdy lidé dokázali inteligentně komunikovat i poté, co jim přestalo bít srdce. Je to jako když vám do žíly píchnou anestetikum a vy máte pár vteřin na to, abyste promluvili, než “zhasnou světla”. To, že váš mozek stále funguje, neznamená, že budete při vědomí,” upřesnila.

zdroj: Ladbible.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/Tumisu