Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Co o vás odhaluje kousání nehtů?

Kousání nehtů obvykle začíná již v dětství. Mnoho lidí, kteří měli tento zvyk jako děti, z toho nakonec vyrostli. Ale pro některé se stává celoživotním zlozvykem, jehož ukončení je extrémně obtížné. Většina z nás vyrostla v domnění, že kousat si nehty není nic vhodného. Ukázalo se však, že toto opakující se chování o vás může odhalit některá zajímavá fakta, a nejedná se pouze o stres. Jaké tedy mohou být příčiny kousání?

Perfekcionismus

Vědci zkoumali skupinu lidí, z nichž polovina měla tento zvyk a polovina ne. Výsledky ukázaly, že lidé, kteří si kousají nehty, mají tendenci se přepracovávat. Jsou často perfekcionisté a jejich zlozvyk jim pomáhá při podráždění nebo v případě nespokojenosti.   

Jste chytřejší, než si myslíte

Lidé, kteří si kousají nehty, jsou často jedinci se silným záměrem dosáhnout svého cíle. Mnoho lidí má tendenci kousat si nehty ve chvílích intenzivního soustředění, když se snaží vyřešit nějaký problém.

Můžete být netrpěliví

Nuda a frustrace mohou být důležitými spouštěči kousání nehtů. Znamená to, že si koušete nehty proto, abyste se zaměstnali, když se nudíte při čekání nebo nějaké aktivitě.

Možná nejste spokojeni sami se sebou

Kousání nehtů může být nervózní návyk, díky kterému se lidé dočasně cítí lépe. Někteří lidé na sebe kladou obrovská očekávání. Když nemohou dosáhnout svých cílů, často se cítí zklamaní a stydí se za sebe.

Může jít o psychologický problém

Kousání nehtů může být spojeno s obsedantně kompulzivní poruchou. To znamená, že lidé pociťují nutkání něco dělat znovu a znovu. V tomto případě bývá kousání nehtů často dlouhodobý zlozvyk, který je obtížné překonat.

Autor: Stanislav Makovický, Zdroj: brightside.me, náhledový obrázek: Pixabay.com/Mountainbeehive