Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Nejpodivnější věci, které vyplavilo moře

Moře, tak krásné místo plné záhadných stvoření, různých útvarů a rostlin. Na břehu většinou nic extra nenajdeme, maximálně malé rybky, medůzky, pár mušlí a sem tam nějakou řasu, ale co se ukrývá v hlubinách? Některé záhadné věci se časem vyplavily na břeh a na ty se dnes podíváme. 

Obrovský lego panák

Znáte lego? To jsou kostičky, které se dají libovolně skládat a napojovat na sebe. Oblíbená hračka pro děti. Z takového lega byl postavený i panák, který měřil 2,5 metru a vyplavil se z moře na několika plážích.

Fotka od Michael Schwarzenberger z Pixabay 

Gumové kačenky do vody

Takové kačenky určitě všichni známe. Teď si ale představte 28 tisíc takových kačenek plovoucích na břehu moře. Objevili se v Alijašce, Austrálii, na Havaji, v jižní i severní Americe a na dalších několika místech, to jsou ale cestovatelky. 

Fotka od Designecologist z Pexels

Oční bulva

Lidská bulva to vzhledem k velikosti opravdu být nemohla. Odhaduje se, že patřila nějaké velké rybě, pravděpodobně mečounovi. 

Fotka od LhcCoutinho z Pixabay 

Pytlíky plné brambůrek

Ne, to opravdu není vtip. V roce 2006 se v Severní Karolíně z moře vyplavilo tisíce nových, nijak nepoškozených pytlíků s brambůrkami Doritos. Ptáte se, kde se brambůrky vzali v moři? Pravděpodobně šlo o špatně upevněný kontejner na přepravní lodi,  která je převážela. Koneckonců, tato událost firmě udělala velkou reklamu.

Fotka od Edu Carvalho z Pexels

Hromady banánů

Opět omyl, který nastal kvůli špatnému upevnění kontejneru na přepravní loď. Místní obyvatelé mají zásoby těchto vyplavených banánů nejspíš ještě doteď.

Níže je pár méně příjemných nálezů, které radějí přikládáme bez fotografie.

Fotka od Dom J z Pexels

Boty s lidskými pozůstatky

Jedním z nehezkých nálezů vyplavených z moře je bota, ve které byla stále obutá lidská noha.

Podivné je, že takovýchto bot s nohou se za posledních 9 let nalezlo ve stejné oblasti již 16 a vždy jen pravá noha. 

Komu tyto boty patřily? Podařilo se zjistit, že téměř polovina patří lidem, kteří spáchali sebevraždu skokem do moře, kde se o útesy smrtelně poranili. Ale co ten zbytek?

Nespočet mrtvých ptáků

V roce 2011 se objevilo na břehu moře v jeden pouhý den přes 6 tisíc mrtvých ptáků. Vědci potvrdili, že šlo o otravu nebezpečnou látkou Botulotoxin, který byl nalezen ve vodě. 

Nejkrásnější zabiják v moři

Na konec něco hezkého. Toto zvláštní, ale velmi krásné stvořeníčko vyplavilo moře na pláž v Kapském Městě. Málokdo by ale řekl, že tento živočich je smrtelně jedovatý. 

Autor: Stanislav Makovický, Zdroj: freshnews.com, Náhledový obrázek: dimitrisvetsikas1969