Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Colleen Stanová byla mladá žena, která se stala obětí brutálního zločinu a byla sedm let vězněna v malé krabici, která byla velikostí podobná rakvi

Toto hrozné období jejího života se stalo známým jako “případ krabice” a je považováno za jednu z nejznámějších případů únosu a sexuálního násilí v historii Spojených států.

V roce 1977 byla Colleen Stanová, tehdy 20letá, unesena Cameronem a Janice Hookerovými. Byla držena v pohřební krabici pod postelí Hookerových a byla podrobována fyzickému a sexuálnímu zneužívání po celá léta. Hookerovi ji také nutili nosit obojek s bodci, kterým ji mohli kontrolovat. Tento hrozný zločin trval až do roku 1984, kdy byla Colleen osvobozena.

Mladá dívka v domě Hookerových přežila hrůzy, které si nedokážeme představit. Cameron ji denně bil a ponižoval. V týrání Collen se vyžíval natolik, že si sám sestrojil různá mučicí zařízení, aby jí způsobil co největší bolest. Patřila mezi ně například již zmíněná bedna na hlavu nebo smrtka, která dívce nenapravitelně poškodila záda a rameno, uvádí Dialy Mail. Když svou oběť zrovna nemučil nebo neznásilňoval, držel ji v dřevěné bedně ve tvaru rakve pod manželskou postelí. Někdy v ní zůstávala zavřená celých třiadvacet hodin.

Colleen Stanová byla zneužívána nejen fyzicky, ale také psychicky, a byla nucena věřit, že Hookerovi ji mohou kdykoli zabít, pokud se pokusí utéct. Přestože měla možnost uprchnout, byla zotročena a vyděšena tak, že zůstala v jejich moci po celou dobu.

V roce 1984 se však podařilo Colleen Stanové uprchnout, když ji Hookerovi nechali na chvíli samotnou. Když byla zachráněna, poskytla klíčové svědectví, které vedlo k zatčení a odsouzení Hookerových. Cameron Hooker byl odsouzen na doživotí za unesení a sexuální zneužívání Colleen, zatímco Janice Hookerová byla odsouzena ke krátkému vězení za svou spoluúčast.

Jak se později ukázalo, mladý pár únos stopařky plánoval už dávno. Několik měsíců hledali dívku, kterou by mohli uvěznit, aby Cameron Hooker mohl naplnit své zvrhlé fantazie o vlastnictví otrokyně. Dokud nezajali Collena Stana, využíval k jejich naplnění svou devatenáctiletou ženu Janice.

Případ Colleen Stanové je důkazem extrémního násilí a manipulace a zdůrazňuje, jak těžké může být pro oběti unesení nalézt odvahu k útěku. Stanová se po osvobození snažila začít nový život a byla silnou hlasatelkou pro práva obětí a prevenci únosů a sexuálního násilí. Její příběh byl také zpracován v knihách a televizních dokumentech.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Allthatintersting, Daily Mail, Titulní obrázek: Pixabay.com/PublicDomainPictur