Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jedna z největších záhad České republiky. V lese lemujícím Pravčickou bránu záhadně zemřeli tři turisté

Na Pravčické bráně a v okolních lesích v Českém Švýcarsku se v minulosti stalo několik nešťastných událostí, ale nejznámější a možná i nejzáhadnější případ se datuje do léta roku 1997. Tehdy zemřeli tři turisté v lesích kolem Pravčické brány, ačkoli okolnosti jejich smrti zůstávají záhadné.

Podle oficiálního vyšetřování se zdá, že skupina turistů, která se vydala do lesa, se ztratila a nenalezla cestu zpět k Pravčické bráně. Byli nalezeni mrtví až několik dní poté, co byli pohřešováni. Autopsie ukázala, že zemřeli na dehydrataci a vyčerpání. O to větší bylo překvapení rodin pozůstalých, když v roce 1998 představitelé justice oznámili veřejnosti jeho absurdní výsledky. Tvrdili, že za smrt turistů může náhoda a zásah přírody, konkrétně kulový blesk.

Matky obětí měly od počátku pocit, že vyšetřování případu maří někdo “zevnitř”. Ale proč? Koho vláda kryla? Viděly jejich děti něco, co neměly?

Tato tragická událost vyvolala spekulace a různé teorie. Někteří se domnívají, že mohlo být zapojeno něco tajemného a nadpřirozeného, zatímco jiní to považují za tragický nehodu v důsledku nepřipravenosti turistů a náročných podmínek v lesích. Přes veškeré spekulace však neexistují konkrétní důkazy, které by potvrdily, že bylo zapojeno něco nadpřirozeného.

Tento případ zůstává jednou z největších záhad České republiky, která vyvolává diskuse a zvědavost dodnes. Skutečnost, že mnozí návštěvníci Pravčické brány dodnes tvrdí, že mají pocit, jako by je někdo nebo něco sledovalo, nás nutí klást si různé otázky: co když je toto místo opravdu jakýmsi epicentrem negativních energií, které přitahuje neštěstí a pofiderní lidi? Co když se zde skrývá něco, co způsobuje smrt?

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Refresher, Redakce, Titulní obrázek: Pixabay.com/jplenio