Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Dárek pro ženu: Jednoznačně šperk – ale který?

Koupit dárek, který ženu skutečně potěší, nemusí být snadné. Je sice pravda, že dámy potěší jakákoliv drobnost, pokud je darovaná z lásky, ale pokud chcete ženu svého srdce obdarovat skutečně něčím speciálním, se šperkem nemůžete šlápnout vedle. Jenže – koupit hezký šperk – to se snadněji řekne, než udělá. S našimi radami se ale určitě trefíte.

Volba materiálu

Má-li být dárek výjimečný, pak musí jít o šperk z drahých kovů, nejen ledajakou bižuterii. Na výběr máte samozřejmě zlato, stříbro, případně i chirurgickou ocel.

Hitem posledních let je nicméně bílé zlato, které se díky své neutrální barvě líbí téměř každému a také se snadno kombinuje s oblečením či jinými šperky. Počítejte s tím, že takový šperk není levná záležitost, ale zase investujete do něčeho, co má trvalou hodnotu. Velmi oblíbené jsou i šperky s pravými perlami nebo romantické šperky Couer de Lion, které vynikají svým netradičním designem. Ženy jsou rády originální, a proto nesahejte po tuctových kouscích, ale spíše po něčem zvláštním, ale ne příliš extravagantním.

Náhrdelník, náušnice, náramek?

Prsten se ženám kupujte pouze při velmi speciálních příležitostech. Jako běžný dárek se tedy hodí vybrat něco jiného. Obecně platí, že náušnicemi toho nemůžete moc pokazit. Budou-li decentní, dají se snadno vynosit na různé příležitosti. Berte ale v potaz tvar obličeje. Ženám s kulatým obličejem například sluší delší náušnice.

U náhrdelníků je nutné zvážit postavu, aby šperk na krku nepůsobil příliš mohutně. Náhrdelníky Cour de Lion ale vždy působí velmi elegantně a hodí se téměř ke každé ženě. Náramek také není špatný nápad, ale platí, že mnoho žen náramky nenosí, jelikož se jim nehodí k prstýnkům nebo nosí spíše hodinky. Je to tedy spíše varianta pro ty, kdo vědí, zda to jejich drahá ocení. Nebojte se nechat si poradit i v klenotnictví – jsou tam zkušení prodejci, kteří svou práci dělají roky a umí dobře pomoci.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *