Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Správný výběr rolet záleží především na účelu a vašich očekáváních

Není roleta jako roleta. Před samotným nákupem je třeba si především ujasnit, o jaký typ rolety máte zájem a co od ní očekáváte. Chcete primárně zastínit interiér, ochránit jej před pohledy zvenčí, nebo mají rolety bránit i úniku tepla nebo chránit před zloději? Na to vše je dobré si odpovědět předtím, než se vůbec vydáte poohlédnout se po nějaké roletě do obchodu.

Venku nebo vevnitř?

Rolety do interiéru mají především stínicí, zatemňovací a dekorativní funkci. Předokenní roleta má krom toho také funkci zabezpečovací, termoizolační a protihlukovou. Vhodná je do rodinných domů, bytů v přízemních patrech a v místech se zvýšenou hladinou hluku. Obě varianty lze také kombinovat.

Roleta může být upevněna zvnitřku nebo zvnějšku okna. Někteří tvrdí, že jsou lepší venkovní rolety, ale vždy záleží především na vašich očekáváních a možnostech. Rolety do interiéru mají především stínicí a zatemňovací funkci, zatímco ty venkovní vám poskytnou i ochranu proti hluku, ztrátám tepla nebo proti zlodějům. Obě varianty lze samozřejmě libovolně kombinovat. Pokud se přeci jen rozhodnete pro rolety venkovní, je dobré zvolit je z hliníku. Odolávají totiž výrazně lépe povětrnostním vlivům a jsou i stálobarevné. Na plastových sice ušetříte, ale nevydrží vám ani zdaleka tak dlouho.

Velmi módní záležitostí jsou dnes elegantní vertikální žaluzie, které se vyrábí třeba i ze dřeva, a mohou být také velmi netradičním a příjemným doplněním interiéru. Hodí se však spíše do větších prostorů, kde zbytečně nezabírají místo nebo nebrání průniku denního světla.

I střešní okno může mít roletu

Pokud máte podkroví, kam neustále praží slunce, hodí se tam roleta ještě více než kde jinde. Zde můžete využít speciální rolety s hliníkovými vodícími lištami. Tyto rolety jsou velmi namáhané v důsledku přímého působení počasí, a proto je třeba dbát na kvalitu a na nákupu nešetřit.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *