Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Ušetřete na domácím tisku. Stačí znát strategie výrobců

Mít doma vlastní tiskárnu je dnes již téměř běžné. Každý si totiž čas od času potřebuje vytisknout nějaké dokumenty nebo fotky, tak proč kvůli tomu běžet hned do copycentra. Jestliže ale máte pocit, že jen neustále dokupujete náplně a provoz takové malé tiskárny vás stojí nemálo peněz, je někde chyba. Možná si kladete otázky, zda zvolit cartridge Samsung, Epson nebo třeba úplně jiného výrobce. Ve výsledku ale tyto otázky nemusí být až tak důležité. Pomůžeme vám rozhodovat se podle skutečně důležitých parametrů.

Správný výběr tiskárny

První a důležitý krok začíná již při samotné koupi. Mezi výrobci totiž platí poněkud na hlavu postavená strategie – jestliže si koupíte levnou tiskárnu, obvykle do ní budou drahé náplně, a naopak. Navíc bývá častým problémem, že výrobci pro každý typ tiskárny vyrobí také nový typ toneru nebo inkoustu a sehnat levnější alternativu bývá obtížné. Přitom právě pokud chcete pořídit levné tonery, je nutné sáhnout po těch alternativních. Druhou možností je také pořídit tiskárnu s velkokapacitními zásobníky, u kterých vychází cena za vytištěnou stranu také poměrně výhodně. Pokud tedy chcete šetřit, je nutné pamatovat na to ještě před koupí přístroje.

Pátrejte po jiných možnostech

Hodně můžete ušetřit také pečlivým pátráním na internetu. Někteří dodavatelé nabízí levné tiskárny, ale relativně drahé náplně. U jiného prodejce to ale může být naopak. Vyplatí se tedy zapomenout na komfort a klidně nakupovat od několika různých firem. Inspirujte se také recenzemi uživatelů, kteří vám koneckonců poskytnou nejlepší pohled na použití daného výrobku v praxi.

Správné nastavení

Finance se dají uspořit i při samotném tisku. U všech tiskáren je totiž možné nastavit i kvalitu tisku. Pokud zvolíte rychlý tisk nebo koncept, spotřebujete méně inkoustu či toneru. Pokud se tedy nejedná o žádný důležitý dokument, vyplatí se tento režim používat co nejčastěji.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *