Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Kšiltovky jsou stále v kurzu. Jak vybrat tu správnou pro vás?

Kšiltovka asi nepatří úplně k běžnému vybavení každého člověka. Nosí ji zejména mladší generace jako moderní doplněk, ale ve skutečnosti je to poměrně praktická pokrývka hlavy, která může slušet každému. Jde jen o to, jakou si vybrat a při jakých příležitostech ji nosit.

Pozor na loga a nápisy

Jelikož je kšiltovka především doplňkem, měla by reprezentovat váš styl a něco o vás vypovídat. Je tedy důležité přemýšlet nad výběrem designu, abyste si nepořídili něco, co s vámi nemá nic společného. Asi tušíte, že pokud si koupíte kšiltovku s logem baseballového týmu a tento sport jste v životě neviděli, není to to pravé ořechové. Trendy pánské kšiltovky se přitom nejčastěji točí okolo různých sportovních týmů případně symbolizují příslušnost k určitému hudebnímu stylu. Pokud se s ničím takovým neztotožňujete, zaměřte se na výběr pokrývky hlavy bez nápisů a log.

Materiál musí být vzdušný

Při výběru pánské i dámské kšiltovky hraje roli především volba materiálu. Myslete na to, že kšiltovku budete nosit především v letním období. Měla by být tedy vzdušná, ideálně třeba i se síťovinou vzadu, aby se vám v ní zbytečně nepotila hlava. Pokud je to možná, vsaďte také na přírodní materiály jako je třeba bavlna – v těch syntetických se snadněji zapaříte a nejsou nikdy tak příjemné.

A co velikost?

Ohledně velikosti je velkou výhodou to, že většina kšiltovek má pro nastavení obvodu hlavy vzadu textilní nebo plastový štítek. Před nákupem se ale vždy vyplatí čepici vyzkoušet, jelikož někdy může mít zcela atypický tvar, který nebude sedět vaší hlavě, i když si upravíte obvod kšiltovky. Zejména stylové dámské kšiltovky by se měly zkoušet vždy, jelikož u žen se velikost hlavy může hodně různit a trefit se jen tak od oka většinou není snadné. Důležitým kritériem pro velikost kšiltovky je také její výška ke korunce. Jestliže máte spíše větší hlavu, je dobré zvolit kšiltovku s velkou výškou ke korunce, a naopak.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *