Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Děsivá detailní fotografie mravence je noční můrou

Strašidelné plazy s hrozivým kousnutím, které může vyvolat nenasytné svědění, mravenci jsou pro mnoho lidí noční můry. Detailní snímek jednoho z těchto půllitrových terorů z fotografické soutěže Nikon Small World Photomicrography Competition 2022 vyvolává zděšenou reakci, která se rozšířila po internetu jako jed lymfatickým systémem.

Eugenijus Kavaliauskas, litevský fotograf, zachytil děsivý pohled, který mu vynesl od poroty kývnutí “Images of Distinction”. Snímek s příznačným názvem “Mravenec (Camponotus)” byl zachycen pětkrát zvětšením mravenčího mimozemského obličeje pod stereofonním 10x mikroskopem. Kavaliauskas to nazval příkladem “Božích plánů a mnoha zajímavých, krásných, neznámých zázraků pod nohama lidí,” podle The Washington Post(otevře se v nové záložce).

Takže, proč je tento zvětšený obraz tak děsivý? Možná jsou to hmyzí tykadla, která vypadají děsivě podobně jako pronikavé červené oči démona. Nebo možná jsou to zuby ostré jako břitva, které jsou postaveny tak, aby propíchly maso oběti jediným kousnutím.

Strašidelný obraz není jedinou děsivou věcí o mravencích. Entomologové zdokumentovali, že mravenci se po kontaktu s parazity ovládajícími mysl proměnili v zombie, zvraceli si navzájem do úst, aby vytvořili sociální vazby, a královny se ochotně obětovaly, aby si udržely trůn.

Obrázek mravence nebyl jediný, který upoutal pozornost porotců. Mezi další strašidelné snímky, které získaly ocenění, patří tygří brouk požírající mouchu, mohutná skvrna slizu a psychedelický obraz obarvené dinosauří kosti.

Strašidelný démon děsící internet je ve skutečnosti … mravenec. (Autor obrázku: Eugenijus Kavaliauskas)

zdroj: The Washington Post, Dantis.net, Titulní obrázek: Pixabay.com/Ray_Shrewsberry