Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Dokonalé záclony! Máme 3 triky, jak na to. Proč právě inkoust?

Čeká vás jarní úklid a už dopředu se děsíte, kolik času vám to zabere. Máme pro vás tipy, se kterými ušetříte čas, ale především budete mít záclony, na které je radost pohledět! Víte o tom, že budete potřebovat inkoust?

Nechce se vám do toho?

Zcela chápeme, že úklid domácnosti nepatří mezi nejoblíbenější aktivity. Když už to ale musí být, dejte se do toho s vervou. Pusťte si oblíbenou hudbu a klidně si zatancujte a zazpívejte tak nahlas, jak si jen přejete. Dobrou náladu vám přece nikdo nevezme!

1) Správný prací program

Aby byly vaše záclony v pořádku, zvolte prací program určený pro jemné textilie. I přes to, že jste zvolili nízké otáčky, záclony vždy vložte do pracího sáčku. Pokud nemáte, postačí klasický povlak na polštář, který dobře uzavřete. Nestane se vám, že se v prostoru pračky zachytí jemné vlákno záclony a ta bude navždy zničena.

2) Nezapomeňte na škrob

Při každém praní záclon použijte škrob. Textilie bude lépe držet tvar a bude se na ní daleko méně zachycovat prach. Škrob přidejte ke konci pracího procesu přímo do zásobníku na prášek. Máte starší pračku? Záclony po vyprání namočte na pár minut do lavoru s vodou, kde jste předtím škrob rozmíchali.

3) Cože? Inkoust?

Pradávná rada pradlenek. Před tím, než budete záclony věšet, jim ještě dopřejte jednu koupel. Do lavoru nakapejte tři kapky modrého inkoustu a záclony ve vodě vymáchejte. Výsledek? Až záclony na oknech vyvěsíte a vyschnou, budou na pohled ještě bělejší než bez použití inkoustu. Optický rozjasňovač našich babiček má své místo i dnes.

Z výsledku budete nadšeni. Každý se vás bude ptát, jaký je váš trik. Prozradíte jej?

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: homeguides.sfgate.com, Titulní obrázek: robertokabana/Pixabay.com