Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Dokument Netflixu o Davidu Beckhamovi je plný lží, tvrdí Sunday Times

Film s poutavým vizuálem, dynamickým střihem a dobře zvoleným hudebním doprovodem nabízí divákům exkluzivní pohled do světa sportovních hvězd a kombinuje dramatické a intimní momenty, uvádí Filmtoro.

Britský list Sunday Times nedávno provedl faktickou kontrolu čtyřhodinového dokumentu o fotbalové ikoně Davidu Beckhamovi a odhalil několik zjevných případů sestříhání historie.

Sunday Times uvádí příklad z dokumentu, který popisuje, jak Beckham dostal na mistrovství světa ve Francii v roce 1998 červenou kartu a musel snášet nepřátelství nejen od soupeřů, ale i od vlastních fanoušků. Z důkazů však vyplývá, že ho fanoušci po návratu podporovali. Dokument také tvrdí, že Beckham vstřelil rozhodující gól z volného přímého kopu, který vybojoval po faulu na svou osobu v kvalifikaci na mistrovství světa v roce 2002, ale ve skutečnosti byl faulován svým spoluhráčem Teddym Sheringhamem.

Deník Sunday Times zveřejnil další změnu v příběhu týkající se údajné Beckhamovy milostné aféry z roku 2004. List tvrdí, že titulek na titulní straně deníku Daily Mirror zněl: “Anglický kapitán odmítá obvinění jako směšné”, ale ve skutečnosti začínal slovy: “Moje sestra měla poměr s Becksem.” Deník se domnívá, že v tomto případě šlo o “směšný” titulek.

Takové příklady zdůrazňují důležitost ostražitosti diváků při sledování sportovních dokumentů.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Sunday Times, Omediach, Filmtoro, Titulní obrázek: Pixabay.com/PublicDomainPictures