Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Dřevěné dětské domečky: Skvělá zábava pro ty nejmenší

Ať už máte velkou či menší zahradu, měla by poskytovat dostatečné zázemí pro všechny členy domácnosti. A pro děti to platí dvojnásob. Zahradní domečky všech velikostí a druhů je zabaví spolehlivě, a co víc, budou skvělou motivací pro trávení volného času venku.

Zahradní domečky představují na zahradě místo čistě pro vaše ratolesti. Je to prostor, který bude jen jejich a umožní jim zapojit svou fantazii. Jak už to tak ale bývá, dřevěných zahradních domků existuje nespočet a než se bezhlavě vrhnete do koupi prvního, je potřeba vědět, s jakými materiály a typy domečků máte co do činění. 

Klíčový pro zahradní domečky je materiál 

Dřevo patří mezi jeden z nejatraktivnějších materiálů pro výrobu zahradních domečků. Přírodní materiál perfektně pasuje do zahrad i na terasy. Trvanlivost dřeva zase zaručuje, že domeček zůstane oblíbeným místem na hraní ještě hezkých pár let. Většina zahradních domečků se vyrábí z odolných druhů dřeva, jako je smrk, modřín nebo cedr. Jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám, hmyzu a částečně i vlhku.

Dřevěný zahradní domek pro děti, foto: Gardenway.cz

Vyberte si typ domečku, který využijete naplno

Tedy ne vy, ale vaše děti. Kromě toho, že existují jednoduché zahradní domky, které mají čtvercový půdorys a jednoduché uspořádání, můžete vybírat i mnohem rozmanitější modely. Každý z nich nabízí trochu jiný způsob využití. Kromě standardního vnitřního prostoru můžete vybírat i domečky, které mají:

  • přídavnou terasu, na které si děti mohou vytvořit vlastní předzahrádku i posezení
  • skluzavku, která představuje pohodlnější cestu z domečku
  • pískoviště, které bývá standardně umístěno v prostoru pod domečkem a přináší spoustu nových možností her
  • schůdky a terasu, které přináší vyvýšené zahradní domky

Dřevěné zahradní domečky pro děti zkrátka nabízí široké spektrum funkcí a možností využití. Jsou skvělým místem pro kreativní hry, využijete je pro rodinné pikniky a děti si v nich mohou malovat, schovávat, hrát na domácnost, zkrátka vytvářet svůj vlastní svět. Jednotlivé druhy můžete vybírat třeba na gardenway.cz, kde najdete přesně takový typ, který vám (ale hlavně vašim dětem) bude vyhovovat.

Dřevěný dětský zahradní domek s mezipatrem, foto: Gardenway.cz

Montáž je snazší, než si myslíte

Pokud je složitost sestavování zahradního domku to, co vás zatím drží zpátky, měli byste vědět, že montáž je jednodušší, než se na první pohled může zdát. Celá řada výrobců nabízí jednoduché skládačky s přesnými instrukcemi, které vám umožní snadnou a rychlou instalaci. Co je důležité zajistit dopředu, je pevný a rovný základ, ideálně v závětří a tak, abyste domeček měli na očích. V dětech sice vzbouzí kreativitu a fantazii, což je dobře, ale nikdy nevíte, co je napadne. 

Nezapomínejte také na pravidelnou údržbu, zejména před sezónou a po sezóně. Zkontrolujte závity, šroubky, nátěr i materiál, abyste měli jistotu, že pro další období představuje domeček opět bezpečné místo pro trávení volného času. 

TIP: Pokud chcete, aby zahradní domeček vydržel co nejdéle, je potřeba vybírat vstupní dveře dostatečně vysoké tak, aby si v nich mohl alespoň částečně stoupnout i dospělý. To má docela praktický důvod –⁠ jakmile děti odrostou, může domek sloužit také jako kůlna na nářadí.

Titulní obrázek: Gardenway.cz