Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Fígly bytových zlodějů. Naco si dát pozor

Bytoví zlodějíčci mají v tomto období doslova žně. Spoustu lidí odjíždí na dovolené, jejich byty zůstávají opuštěné. Jaké triky používají bytoví zloději nejčastěji?

Křupka pod koberec

Pokud máte kobereček, rozhodně se domluvte se sousedy, aby vám na něj každý den pořádně šlápli. Jeden ze známých triků zlodějů totiž je to, že pod koberec přes noc vloží obyčejnou křupku. Když si druhou noc své teritorium prohlíží a zjistí, že v bytě nikdo není, protože je křupka stále stejná, je mnohem menší šance, že se do bytu pustí.

My jsme řemeslníci

Proč by šli loupit v kukle, když by je každý ihned podezříval. Místo toho se lupiči převlečou do pracovního oblečení a hrají si na plynaře, elektrikáře a podobné profese. Pokud nikoho nečekáte, rozhodně tyto „řemeslníky“ domů nepouštějte. V bytových domech se o pravidelných kontrolách vždy ví dopředu, takže nikdo jen tak po bytech nechodí. Leda že by vám místo opravy ubral něco z životních úspor.

Spletl jsem si patro

Vidíte, jak se někdo snaží napasovat bůhvíjaký klíč do bytu vašeho souseda? Nejlepší bude, když budete nahlas rámusit a volat na někoho ve vedlejší místnosti hodně nahlas, i když tam nikdo nebude. Poté třeba dejte koš za dveře a zeptejte se, o koho jde. Člověk zřejmě odvětí, že si jen spletl patro a odejde. Právě jste sousedovi zachránili byt.

Prodávám energie, hrnce, knihy

Podomní prodej je již v mnoha městech a vesnicích v Česku zakázán. Není se čemu divit. Mnozí zloději využívali pohostinnosti a naivity obyvatel, aby se pod záminkou prodeje levnější elektřiny, telefonního tarifu, nebo třeba výhodných knih dostali k lidem domů a tam v nestřeženém okamžiku pobrali, co jen mohli. Nenechte se nachytat.

Autor: Samo Buk, zdroj: www.adt.co.uk, Titulní obrázek: Pixabay.com/S_Salow