Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Nezvratný důkaz o mimozemšťanech: unesení manželé nakreslili mapu svého domova

Dne 19. září 1961 se život Betty a Barneyho Hillových z Portsmouthu navždy změnil. Tvrdí, že je unesli mimozemšťané. Svá slova dokázali podložit důkazy, ale vědci je tehdy smetli ze stolu. Nyní se situace změnila.

Před 51 lety se nad domem manželů údajně vznášelo oválné plavidlo. Poté spatřili skupinu humanoidních bytostí, které se na ně dívaly z okna vesmírné lodi. Poslední, co si pamatují, byly záhadné bytosti stojící uprostřed silnice a blokující je. Následující tři hodiny mají úplný výpadek paměti, vůbec si nepamatují, co se stalo.

Krátce před svou smrtí v roce 2004 Betty o oné osudné noci promluvila. “Vzali nás na palubu, mě dali do jedné místnosti, Barneyho do druhé. Tomu, kdo nás testoval, jsme říkali vyšetřovatel. Posadil mě na židli a zkontroloval mi oči, uši, nos a krk. Pak mě položil na stůl a řekl, že chce zkontrolovat můj nervový systém. Píchl mi jehlu do pupíku, ale hodně to bolelo, tak toho nechal. Barneyho testovali stejně, jen u něj se zajímali o stavbu kostí,” řekla v rozhovoru, který dosud nebyl odvysílán.

Angličanka vzpomíná také na rozhovor, který vedla s Leaderem. Ptala se ho, odkud se berou mimozemšťané. “Vím, že nejste z naší planety, tak odkud jste? Ukázal mi hvězdnou mapu, na které bylo uvedeno, odkud přišli.” A pak se zeptala: “Odkud přišli? Později Betty pod hypnózou nakreslila mapu, která se skládala z dvanácti hlavních hvězd spojených čarami a tří menších, které dohromady tvořily trojúhelník.

Astrologové v té době mapu smetli ze stolu s tím, že zobrazené souhvězdí se nepodobá žádnému známému hvězdnému útvaru na obloze. Dnes je však všechno jinak. Připustili, že mapa se možná zakládá na reálné skutečnosti. Statistik David Saunders, který pracoval na projektu Condon UFO, prohlásil, že zakreslit takové neobvyklé seskupení hvězd kolem dvojhvězdy Zeta Recituli je statisticky velmi nepravděpodobné, a že Betty je tedy podle jeho názoru správná. Takové informace jí podle něj mohli poskytnout pouze samotní mimozemšťané.

Kromě mapy zahaluje celou událost několik záhad. Šaty, které měla Betty tehdy na sobě, byly potrhané a špinavé od podivného růžového prášku, který, jak se později zjistilo, nebyl organického původu. Soustředné kruhy (mající společný střed, pozn. red.) byly nalezeny také na kapotě Hillova auta, do jehož blízkosti když umístili kompas, začal se nekontrolovatelně točit. Manželé začali po údajném únosu trpět strašlivými nočními můrami a příznaky silného stresu. Barneymu se udělalo tak zle, že musel vyhledat lékařskou pomoc. Oba byli vyšetřeni psychiatrem Benjaminem Simonem. Pod hypnózou si manželé jasně pamatovali všechny detaily, které dokázal přesně zjistit, co se té noci stalo. Barney navíc na sezení nakreslil obrázek svých únosců, což je údajně první dosud známý obrázek mimozemšťanů.

Zemřel 25. února 1969 ve věku 46 let na krvácení do mozku. Betty se domnívala, že to bylo částečně způsobeno děsivým zážitkem z únosu. Zemřela 17. října 2004.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: topky.sk, Titulní obrázek: Beyond Believe Archive