Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Hanba, Radosa se vyjádřil k možné účasti slovenských hokejistů z KHL na mistrovství světa v Praze a Ostravě

Funkcionář hokejového klubu Dukla Trenčín Miloš Radosa oznámil 1. ledna prostřednictvím sociální sítě X svou rezignaci na funkci předsedy představenstva klubu.

Chce omezit kontakt s toxickými lidmi


“Nejpozději po této sezóně ukončím své působení ve funkci předsedy představenstva HK Dukla Trenčín. Mým předsevzetím je zásadně omezit kontakt s toxickými lidmi nebo lidmi, kteří toxické lidi tiše podporují, a věnovat se přednostně rodině a pomoci lidem, kteří to nejvíce potřebují. To je také důvodem mého rozhodnutí nejpozději po této sezóně opustit funkci předsedy představenstva HK Dukla Trenčín a.s.. Akcionářem HK Dukla Trenčín zůstávám,” oznámil na začátku kalendářního roku šedesátiletý trenčínský rodák.

“Nemohu dál poslouchat nesmysly o apolitičnosti sportu a pak sledovat vyzývavé focení na setkáních těchto lidí s politickými představiteli, kteří veřejně prezentují svou náklonnost k Putinovu okupačnímu režimu, který vraždí nevinné lidi včetně dětí,” uvedl také v prohlášení.

Propaganda ve prospěch Ruska


O týden později poskytl Miloš Radosa rozhovor televizi JOJ 24, v němž své prohlášení rozšířil o další reálie. Vyjádřil nesouhlas se slovenskými hráči v Kontinentální hokejové lize a také s brankářem Júliusem Hudáčkem, který podepsal smlouvu s českým klubem Rytíři Kladno, ale již po dvou dnech s ním zástupci klubu po kritice ze strany některých fanoušků a hokejové veřejnosti ukončili spolupráci.

“První vlnu hráčů, kteří odešli hrát hokej do Ruska, vnímám jako hamižnou a bezcharakterní. To, co udělal brankář Hudáček, už ale vnímám jako něco, co hraničí s propagandou ve prospěch Ruska. Je to nepřijatelné. Ten člověk by se měl stáhnout z hokeje i veřejného života,” řekl Radosa v rozhovoru pro JOJ 24 o Hudáčkovi.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Slovenskoaktualne.sk, Joj24, Titulní obrázek: Pixabay.com/Walkerssk