Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

I komety mají své kouzlo

Dnes již nejsou komety velikou záhadou. Dnes již víme, že jsou to velikánske balvany ledu se zářícím ocasem, který někdy býva dlouhý až několik miliónů kilometrů. Komety mají protáhly tvar a řítí se přímo ke Slunci a pak znovu odlétají do vesmírných dálav. Když je kometa blízko Slunce, jej povrch se odpařuje. Uvolňují se z nich plyny a prach. Slunečný „vítr“ jich odfoukáva do dvou obrovských ocasů. Ony vždy směřují od Slunce, nezávisle kterým směrem kometa letí. Není divu, že lidé vždy obdivovali komety, protože je to nádherný jev na obloze. Známe jsou: Halleyova kométa, kterou spatříme vždy po 76 letech, druhou je Hale Hoppova kometa, kterou jsme viděli v roce 1997 a znovu ji uvidíme, pardón, naši potomci ji uvidějí znovu v 44. století. Takže, Země má v sobě ještě velkou rezervu.

No a vraťme se ke kometě. Jednou z nejznámějších je Betlémska hvězda, která stála nad městem Betlehém, ve kterém se narodil Ježíšek. Píšou o tom evanjelisti ve svých evanjelijích. A dokonce ona kometa či hvězda přivedla tři mudrce k onomu místu, kde ležel v jěsličkách malý Ježíšek, aby se mu poklonili jako Pánovi a Králi světa. V tuhle radostnou zvěst – evanjelium, doposud veří Křesťané a na Vánoce si připomínají zrození Božího syna. No je dnes dost lidí, kteří tomu nevěří. Je to jejich věc.

Každopádně však vánoční kométa či hvězda je spojená s krásnymi svátky roka – Vánocemi. Pro jednich kvůli narození Ježíška, pro jiných, že jsou to svátky Lásky a rodinné pohody.

No řeknete, již jen proto je hezké přijat vánoční kometu či hvězdu.

Autor: Samo Buk, zdroj: redakce, nasa, Titulní obrázek: Pixabay.com/TheOtherKev