Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Indičtí vědci byli překvapený přednáškou o starodávných létajících strojích

Prastaré nože, které byly tak ostré, že dokázaly rozdělit lidský vlas podélně ve dví. Krávy, které dokázaly trávicím traktem tvořit 24 karátové zlato. A nebo 7000 let staré létající stroje, které byly schopné létat na jiné planety. To jsou jen některé z mnoha překvapivých tvrzení, která zazněla v roce 2015.

Překvapující zjištění jsou založena na prastarých Hindských textech, jako jsou Védy a Puranas. Tyto informace byly poprvé prezentovány na 102. ročníku Vědecké indické konference v Mumbai 04.01.2015, v rámci přednášky na téma: Starověké indické vědy v Sanskrtu.

Jendu z nejkontroverznějších přednášek v rámci konference přednesl kapitán Anand Bodas, bývalý ředitel pilotního výcvikového zařízení. Téma přednášky bylo věnováno starověké technologii letounů. „V Rigvedě se nachází odkaz na starověkou leteckou techniku.“, řekl Bodas.

„Základní velikost byla 18×18 metrů. V některých případech byly velké více jak 61 metrů. Byly velké jako letadlo jambo.“, řekl Bodas. „Pradávná letedla měla 40 malých motorů. Dnešní letectví nezná ani flexibilní výfukový systém(?).“

Bodas prohlásil, že pradávné letadlo dokázalo létat nejen vzduchem ale i mezi planetami.

Více jak 3000 let starý manuskript popisuje jídlo pilotů i jejich oblečení. Podle Bodase, během určité doby piloti pili mléko buvola, krávy a ovce – a šaty byly vyrobeny z vegetace rostoucí pod vodou.

„V současnosti musíme dovážet slitiny na výrobu letadel. Mladá generace by měla studovat slitiny popsané v knize [Vimana Samhita od Maharishi Bharadwaje] a zkusit je u nás vytvořit.“, řekl Bodas.

Odvážlivá prezentace rozzuřila přítomné členy kongresu.

Věděc z NASA, Ram Prasat Gandhiraman, zahájil online petici, ve které požaduje, aby Indický vědecký kongres zrušil Bodasovo přednášky, protože se v nich mísí mytologie a věda. „Pokud vědci zůstanou pasivní, zradíme nejen vědu ale i naše děti,“ uvádí petice, která byla podepsána více jak 1000 lidmi. Celkově v posledních týdnech vědci zavrhli myšlenku dát prostor pseudovědě.

Přesto se organizátoři kongresu, kterého se účastnilo více jak 30000 indických vědců, rozhodli dát prostor oživení velkého množství znalostí, které zapsány v prastarých indických textech.

„V Indii jsme dědici vzkvétající tradice Indické vědy a technologie. Počínaje matematikou dávných dob a medicínou, hutnictvím, hornictvím, opracováním kamene, výroby textilie, architektury a astronomie.“, řekl Modi, který je hinduistický nacionalista. „Příspěvek indické civilizace k poznání a pokroku byl bohatý a pestrý.“

Ministr pro životní prostředí, Prakash Javadekar, zdůraznil možnost najít uplatnění starých indických pojmů a technologie v moderním světě. „Vědci starověké Indie, kteří postrádali sofistikované nástroje a stroje, vyvinuli přesné vědecké koncepty a logiku“, řekl podle Hindustán Times.

Z dalších technologií Bodas představil na kongresu polymery, které stavěly domy. Byly údajně vytvořeny kaktusové šťávy, vaječných skořápek a kravího trusu. Kraví bakteria dokázala cokoliv, co zvíře sežralo přeměnit na 24 karátové zlato. Zvláštní způsob pitvy, který byl prováděn tím, že mrtvé tělo plavalo po tři dny ve vodě.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Washington Post, Cnet.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/