Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Létající mexický přízrak, vraždící okřídlená nestvůra nebo jen souhra náhodných důkazů?

Již v roce 1908 sledoval obyvatel mexického městečka Villa García podivné otisky končetin neznámého tvora, které po sobě zanechal na cestě. Podle výpovědí není žádný tvor na světě, který by se podobal přízraku, kterého lidé spatřili. Co se ve skutečnosti skrývá v korunách stromů? Opravdu se jedná o létající přízrak dosud neobjeveného tvora?

Pátrající vesničan

,,Najednou se něco pohne ve křoví. Hozený kámen zvíře vyplašilo. V tu chvíli se ale cosi tmavého a velkého vzneslo vzhůru nad koruny stromů. Připomínalo to netopýra, ale na zádech to mělo ohromná a hrůzostrašná blanitá křídla.“ Takto podobně popsal příhodu vesničan, který v roce 1908 začal pozorovat neobvyklé otisky nejspíše létajícího, neznámého tvora na cestě.

Nález badatelů

Nejde tu však jen o vyprávění vesničana a místních lidí, kteří bydlí v okolí mexického městečka Villa García. Arnošt Vašíček, slavný český záhadolog popsal nález badatelů, který našli v koruně stromu. Nalezeny byly pozůstatky masa a kostí zvířat. Vše nasvědčuje tomu, že se jednalo o opuštěnou kořist nějakého dravce. To však vyvolalo debaty o neznámém druhu létajícího predátora, který si svou kořist schovává vysoko v korunách stromů.

Neznámý vraždící predátor

Příběh vesničana, který popisuje střetnutí s létající nestvůrou, není zdaleka jediný, který po městečku Villa García koluje. Celou Střední Amerikou se šíří historky o okřídleném, létajícím přízraku, který straší nejednoho člověka.

Většina těchto popisů pochází z 90. let. Historky vyprávějí o monstru, které požírá převážně domácí zvířata. Konkrétněji popisuje tvora latinskoamerický profesor Jens Andermann – jedná se prý o obrovský, okřídlený přízrak, vysoký zhruba 4 stopy (cca 120 cm), podobný netopýru, který je aktivní v noci a napadá převážně kozy.

Hrozba a nebezpečí?

Může se zdát, že se jedná jenom o historky, které kolují mezi lidmi, ale…Nejspíš mají mnohem hlubší význam, než se na první pohled může zdát. Americká historička Mary Ellen Miller, společně s americkým archeologem Karlem Taubem poukazují, že napadení koz není jen pouhou náhodou. Netopýr je ve Střední Americe považován za symbol smrti a obětí – tedy o vzor hrozby a nebezpečí. Kozy jsou naopak odrazem plodnosti a štěstí…

Jak moc mají historky reálný podtext? Opravdu se právem Mexičané obávají létajícího přízraku, který je nebezpečím pro jejich štěstí a budoucí generace?

Autor: Kateřina Grežďová, zdroj: enigmaplus.cz, redakce

Titulní obrázek: Netopýr Měsíc Noc – Fotografie zdarma na Pixabay