Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jak odstranit hnědé skvrny v záchodové míse?

  1. Kyselina citronová nebo ocet: Nalijte do mísy kyselinu citronovou nebo běžný stolní ocet. Nechte působit několik hodin nebo přes noc. Tyto kyseliny pomohou rozpustit vápenaté usazeniny a hnědé skvrny. Po působení jemně kartáčem vyškrabte zbytky a opláchněte vodou.
  2. Soda a octová směs: Smíchejte sodu bikarbonu s octem, vytvoříte tak pastu. Tuto pastu naneste na hnědé skvrny, nechte chvíli působit a poté ji vyškrabte kartáčem. Opláchněte vodou.
  3. Toaletní čistící tablety: Některé toaletní čistící tablety jsou navrženy tak, aby rozpouštěly usazeniny a skvrny. Stačí je vhodně umístit do mísy a nechat působit podle návodu na obalu.
  4. Speciální čistící prostředky: Na trhu jsou k dispozici i speciální toaletní čistící prostředky, které jsou účinné proti usazeninám a skvrnám. Postupujte podle pokynů na obalu.
  5. Kartáč a síra: Speciální toaletní kartáč s přídavkem síry může být také účinný při odstraňování skvrn. Kartáčem jemně vyškrabejte skvrny.
  6. Profesionální čištění: Pokud jsou skvrny velmi odolné, může být nutné zvážit profesionální čištění záchodové mísy.

Při používání čistících prostředků a metod dejte pozor na to, abyste nesmísili různé chemikálie, které by mohly reagovat nebezpečným způsobem. Dbávejte na bezpečnostní pokyny a větrání prostoru, kde pracujete.

Nejlepší je pravidelně udržovat čistotu záchodové mísy, abyste předešli vzniku zaschlých skvrn a usazenin.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Merkur.de, Titulní obrázek: Pixabay.com/rizzidesigns