Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jak řešit finanční stránku pohřbů

Odchod člena rodiny nebo někoho z blízkých je vždy emočně náročná událost. Zatěžuje nejen váš emoční stav, ale také rodinný rozpočet. Pozůstalí tak nemusí řešit jen jak se vypořádat s často nečekanou ztrátou, ale také jak se s nebožtíkem dostatečně rozloučit a nedostat se při tom do finančních problémů. Podívejte se, jaké jsou aktuální možnosti pohřebních služeb:

Pohřební služby jsou nejčastější profesionální poskytovatelé pomoci se zařízením pohřbu a ve svých repertoárech počítají s celou škálou variant, které reflektují cenové možnosti pozůstalých.

Mezi nejčastější varianty pohřbů patří:

  • Církevní pohřeb,
  • pohřeb s obřadem a bez obřadu,
  • pohřeb do země.

Samozřejmostí bývá také zajištění květin a pomoc s naplánováním celého průběhu pohřbu, od výběru hudby, po doporučení a zajištění řečníka či přípravu parte.

Pohřební služby v Praze často poskytují také variantu ekonomického pohřbu. Jedná se o základní balíček, který obsahuje mimo jiné pronájem obřadní síně s řečníkem, rakev, květiny či věnce, parte, převoz zesnulého, kremaci i vyřízení úmrtního listu.

Kde hledat finanční pomoc?

Pro blízké rodinné pozůstalé existuje možnost tzv. pohřebného, což je státní příspěvek na pohřeb, na který máte nárok v případě, kdy zařizujete pohřeb osobě, která zesnula jako nezaopatřené dítě nebo rodič nezaopatřeného dítěte. Žádost o tento příspěvek můžete podat na krajské pobočce úřadu práce.

S finanční zátěží vám může moci i kvalitní pohřební služba, která vám nabídne možnost platby nákladů na splátky, kdy při sjednávání pohřbu složíte základní zálohu a dle domluvy budete splácet zbylou částku.

Pokud chcete podobným řešením předejít, máte dvě možnosti. Uložení finanční rezervy stranou, nebo využití možnosti zajistit pohřeb předem. Díky tomuto procesu si formou Příkazní smlouvy zajistíte s předstihem pohřební služby dle vašich představ včetně uhrazení nákladů. Přestože se řešení může jevit jako trochu morbidní, pomůžete tak všem pozůstalým důstojně zvládnout váš odchod.

Pohřební služby v České Republice se každým rokem zdokonalují a rozšiřují. Snažte se vždy zjistit všechny možnosti, které máte.

Následující článek

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *