Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jak se zbavit pampelišek z trávníku? Existuje účinnější způsob než pracné vytrhávání. Například je třeba vytrhnout je i s kořenem

Ne každý je z pampelišek tak nadšený. Zejména ti, kteří se starají o svůj trávník a zahradu. Pro některé jsou doslova noční můrou. Po posekání jsou téměř okamžitě zpět, rychle se šíří a zabírají místo i jiným plodinám. Namáhavě je vytrhávat a bojovat s nimi je jako bojovat s větrnými mlýny.

Pampelišky ke svému “štěstí” mnoho nepotřebují a daří se jim téměř všude. Jak se jich co nejefektivněji zbavit? Pokud je jich stále málo a váš pozemek je dostatečně izolovaný, vyplatí se je vytrhat, ale důležité je vytrhnout pampelišku za kořen.

Pokud neplatí ani jedno, ani druhé, existuje jedna levná a ekologicky bezpečná metoda, na kterou upozorňuje Onet.pl.

Účinný postřik si můžete vyrobit z pouhých dvou ingrediencí, z nichž jednou je voda. Stačí rozpustit 5 polévkových lžic jedlé sody v jednom litru vody a dobře promíchat. Pak je nejlepší směs nalít do lahve s rozprašovačem a pampelišky dostatečně postříkat. Tento postup je třeba 2-4krát opakovat, abyste dosáhli očekávaného výsledku.

Ještě než se jí začnete zbavova. Věděli jste, že pampeliška je mnohem víc než jen obyčejný plevel? Je to léčivá rostlina s bohatou historií a mnoha zajímavými vlastnostmi.

Autor: Stanislav M., zdroj: Onet.pl, Titulní obrázek: Pixabay.com / NoName_13