Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jak správně skladovat papriky? Například je třeba dbát na to, aby nebyly skladovány na vlhkém místě

Správné skladování paprik je důležité pro zachování jejich čerstvosti a kvality. Zde je několik tipů, jak toho dosáhnout:

Teplota: papriky by se měly skladovat při teplotě přibližně 7-10 °C. Můžete je skladovat v chladničce v zásuvce na zeleninu nebo na polici ve spodní části chladničky.

Vlhkost: Papriky mají rády suché prostředí. Před uložením do chladničky je osušte ručníkem, abyste minimalizovali vlhkost. Nadměrná vlhkost může způsobit hnilobu.

Plastový sáček nebo potravinová fólie: Papriky můžete zabalit do plastového sáčku nebo potravinové fólie. To pomůže minimalizovat vlhkost a ochrání je před pachy z jiných potravin v chladničce.

Neskladujte papriky vedle ovoce produkujícího etylen: Některé druhy ovoce, například jablka a banány, produkují plyn zvaný etylen, který může urychlit zrání a hnití paprik. Snažte se toto ovoce skladovat odděleně od paprik.

Neumývejte papriky před uskladněním: Papriky neumývejte, dokud je nebudete chtít sníst. Voda může zvýšit vlhkost a zhoršit trvanlivost.

Skladování v mrazničce: Papriky lze také zmrazit, pokud je plánujete použít k vaření. Před zmrazením je omyjte, očistěte od semen a nakrájejte na kousky. Můžete je také zmrazit celé, ale pak budou po rozmrazení o něco měkčí.

Je důležité si uvědomit, že papriky mají omezenou dobu trvanlivosti, i když se je snažíte skladovat co nejlépe. Pokud si nejste jisti, zda jsou papriky stále jedlé, zkontrolujte jejich vzhled a vůni. Pokud jsou nahnilé, plesnivé nebo nepříjemně zapáchají, je lepší je vyhodit.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: growandeatyourgarden.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/Nikiko