Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Nejlepší letiště na světě Changi má skluzavky, bludiště, trampolíny a vodopád v džungli přímo v terminálu

Zábavní park, skluzavka, trampolínová hala a bludiště. To vše zní jako nákupní centrum v USA nebo obrovský zábavní park. Singapurské letiště Changi nabízí i tyto věci, a proto je již několik let hodnoceno jako nejlepší letiště na světě.

Letiště Changi s mezinárodní zkratkou SIN je ústředním bodem Singapuru jako světového dopravního uzlu a samo o sobě je nezapomenutelným turistickým cílem. Oceněné hlavní singapurské letiště se může pochlubit řadou zajímavých aktivit, od nakupování a stravování až po zábavu.

Od svého otevření v roce 1981 zaznamenává singapurské letiště neustálý růst, který nutí provozovatele k neustálému rozšiřování a investicím. Zlepšil se nejen obrat cestujících, ale i jejich pobyt.

Letiště se skládá ze čtyř terminálů a desetipatrového lifestylového centra Jewel Changi, které plynule navazuje na terminály 1, 2 a 3 a spojuje umění, architekturu a přírodu do jedné stavby.

Kromě zábavy nabízí letiště SIN jako jeden z nejdůležitějších a největších mezinárodních leteckých uzlů také více než 200 obchodů, kde cestující najdou vše, po čem jejich srdce touží. Část nákupní zóny je navíc postavena autenticky ve stylu Singapuru 30. let minulého století.

Pokud vám to nestačí, v sídle jedné z nejlepších leteckých společností na světě, Singapore Airlines, máte také možnost navštívit doslova skvost, který je integrován do letiště.

Tato budova dokončená v roce 2019 napodobuje svou skleněnou fasádou diamant a má co nabídnout jako oáza nakupování a odpočinku. Terminál je kompletně zelený a osázený rostlinami, takže si budete připadat jako v deštném pralese s umělým vodopádem uprostřed budovy. Tento skvost je tak působivý, že sem míří na celodenní výlet i Singapurci, a je absolutní atrakcí pro příchozí, odchozí i tranzitní cestující.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Byvaniein.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/TobiasRehbein