Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Proč byste měli mít papírové ručníky vždy v lednici? Například zelenina vydrží v lednici déle

Papírové utěrky možná nejsou nejekologičtější variantou úklidu, ale s trochou kreativity mohou skutečně pomoci k větší udržitelnosti vaší kuchyně a domácnosti – od prevence vzniku odpadu až po snížení potřeby jednorázových plastových čisticích prostředků. Jsou tak univerzální, že v podstatě neexistuje nic, co by papírové utěrky nedokázaly.

Udrží zeleninu déle čerstvou

Velké nádoby se zeleninou se mohou hodit do salátů a koktejlů, ale pokud je nesníte hned, mají tendenci zvlhnout. Naše oblíbené řešení? Přidejte několik suchých papírových utěrek do uzavřené skladovací nádoby, ve které uchováváte jemnou zeleninu. Ručníky nejenže chrání listy před roztrháním, ale také absorbují dodatečnou vlhkost, díky čemuž zůstanou jedlé mnohem déle.

Vyčistěte skladovací nádobu od potřísněných potravin

Pokud jste někdy skladovali špagety v plastové nádobě, víte, jak rychle mohou zčervenat. Někteří lidé přísahají na jednoduchou metodu boje proti skvrnám, která zahrnuje vodu, několik kapek mýdla na nádobí a jednu papírovou utěrku. Stačí přidat všechny tři ingredience do čisté, ale špinavé nádoby, protřepat ji a pak opláchnout. Při testování této metody jsme měli smíšené zkušenosti, takže může fungovat lépe na čerstvější skvrny. Každopádně ji vyzkoušejte, než potřísněné nádobí Tupperware vyhodíte!

Vyhněte se stříkání v mikrovlnné troubě

Investice do speciální misky nebo krytu na talíř vám pomůže uchránit mikrovlnnou troubu před nevzhlednými a těžko čistitelnými cákanci – v nouzi však můžete přidat i list papírové utěrky navrch, zejména pokud se chystáte ohřívat tekutiny, jako je polévka nebo omáčka. Pokud se nepovolené cákance dostanou na stěnu, použijte čistou stranu papírové utěrky a setřete je dříve, než zaschnou!

Udržujte zmrazený chléb čerstvý

Možná si ho kupujete, nebo možná pečete vlastní. Ať tak či onak, zmrazení chleba (nebo rohlíků!) je skvělý způsob, jak prodloužit jeho trvanlivost. Chcete-li ho udržet čerstvý, jednoduše do sáčku přidejte suchou papírovou utěrku. Ta by měla absorbovat přebytečnou vlhkost z chleba, takže bude chutnat lépe, až ho budete chtít rozmrazit a podávat.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Apartmentherapy, Titulní obrázek: Pixabay.com/MabelAmber