Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jakými barvami si vymalovat ložnici, abyste se v ní cítili příjemné a útulně?

Barvy odrážejí naši náladu a rozpoložení, a proto by výběr té vhodné neměl být ponechán náhodě. Ložnice je místem, kde odpočíváme a měla by to být naše oáza klidu, do které se budeme každý večer těšit. Barva zdí tomu může hodně pomoci. 

Čokoládová 

Čokoládová je barva navozující pocit jemnosti a hebkosti. Skvěle zapadne do jakéhokoliv interiéru a nepůsobí rušivě. Naopak, pokud si s výběrem barvy nevíte rady a tápete, sáhněte po čokoládové. Je to zaručená jistota. 

Karamelová do slunečného pokoje

Karamelová působí podobně všestranně jako čokoládová, přesto bychom jí doporučili spíše do světlejších interiérů a do místností neustále zalitých sluncem, kde působí přeci jenom o něco lépe. Karamelově vymalovaná ložnice vám navodí pocit štěstí a radosti a bude se vám v ní usínat, jako v bavlnce. 

Béžová jako neotřelá klasika

Béžová a krémová jsou varianty hodící se nejlépe do velkých ložnic, kde zdi určitě nezůstanou zcela holé. Tyto dvě barvy jsou ideálním podkladem pro nástěnné dekorace a fotografie. Béžová a krémová neodráží žádnou specifickou náladu, a proto je lze použít i do ložnice pro hosty. 

zdroj fotka: pixabay.com/shadowfirearts

Mátová jako symbol svěžesti

Pokud jste trochu odvážnější, můžete si ložnici vymalovat mátovou. S touto barvou se vám nebude pouze skvěle usínat, ale i skvěle vstávat. Působí velmi čistě a hlavně svěže. Je ideální pro domácnosti, kde se vyskytuje hodně rostlin. Pokud se pro mátovou skutečně rozhodnete, doporučuji zařídit zbytek ložnice ve více rustikálním stylu s využitím nebarveného dřevěného nábytku. 

Pozitivní barva? Zkuste broskvovou

Pokud jste fanoušky stylu boho nebo máte prostě rádi svíčky, nadýchané polštáře a probouzení se do místnosti, která vám vykouzlí úsměv na tváři hned po probuzení, broskvová je pro vás jasná volba. 

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: decoholic.org, Titulní obrázek: Pixabay.com/GregoryButler