Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Je náš mozek holografický přístroj?

Jedním z předních vědců, kteří dokázali, že náš mozek vnímá holografický vesmír, byl neurolog a profesor psychologie a psychiatrie Karl H. Pribram (1919 – 2015). Mimo jiné byl také činný na Georgetownské, Stanfordově a Yaleově univerzitě, a po celý svůj profesní život se věnoval výzkumu kognitivních (poznávacích) funkcí lidského mozku a neurologickým funkcím paměti, emocí, motivace a vědomí. Profesor se snažil zjistit, jak se v mozku ukládají vzpomínky a do kterých oblastí.

V průběhu své práce došel k závěru, že náš mozek je holografické podstaty (Ukázka jeho práce). Vzpomínky nejsou ukládány do konkrétní oblasti mozku, ale jsou zjevně rozmísťovány do všech jeho „koutů“. Mozek sám je zřejmě spíše přijímač a není schopen tak komplexní funkce provádět samostatně. Šokující skutečnosti přinesly studie, které dokazovaly, že existují lidé, kteří vedou naprosto normální život, ačkoliv nemají žádný mozek, nebo jen velmi malých rozměrů. Něco takového je ale vlastně nevysvětlitelné.

Ve studii, uveřejněné v lékařském časopisu The Lancet v roce 2007 (Lancet-Studie), je popsán případ Francouze, který si stěžoval na slabost levé nohy a následně podstoupil vyšetření v nemocnici. Při testech bylo zjištěno, že v důsledku onemocnění v kojeneckém věku, se u 44letého Francouze nikdy nevyvinul normální mozek a zůstal velmi malých rozměrů, zakrněl. Muž přesto vedl úplně normální život, byl ženatý a měl dvě děti.

Při neuropsychologických vyšetřeních se ukázalo, že jeho inteligenční kvocient je 75 a jeho verbální IQ bylo dokonce 84 bodů. Lékaři byli z výsledků velmi překvapeni, protože podle snímků bylo naprosto zřejmé, že lebka je z podstatné části vyplněna tekutinou! Tento muž žil pouze s 10% normálního lidského mozku. Přesto se jeho vědomí vyvíjelo naprosto normálně, mozek plnil všechny potřebné funkce a dokázal se přizpůsobovat. Což znamená, že náš mozek je velmi přizpůsobivý a dokáže taková poškození, vzniklá v raném dětství, sám vyrovnávat. Různé části mozku mohou přebírat funkce a úkoly jiných jeho oblastí!

zdroj: Tha Lancet, Karlpribram.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/geralt