Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jednoduchý postup, jak se naučit cvičit každý den

Zde je několik tipů, které vám pomohou:

Vytvořte si “připomínku”

Jako osobní připomínku můžete využít například sportovní oblečení, které si jednoduše připravíte den předem na dobře viditelné místo. Stejně efektivně může fungovat i motivace v podobě tapety na mobilu nebo počítači.

Stanovte si realistický cíl

Asi není nutné zmiňovat, že většina lidí kteří se ženou za nějakým cílem ho většinou mají ve své hlavě perfektní a bez jediné chybičky. To se ale bohužel může stát kamenem úrazu. Je tedy potřeba dbát na to, co je v rámci vašich časových i fyzických možností reálné, a co není. Začněte tedy především pomalu a opatrně. Nejvhodnější je zvolit si trénink, který je Vám z počátku nejpříjemnější. Může to být 10 minut běhu, 5 minut posilování, 10 minut jógy. Zkrátka cesta nejmenšího odporu. Toto krátké cvičení proveďte nejméně desetkrát. Poté čas, popřípadě zátěž zase o něco více zvedněte, a postup opakujte. Při zapamatovávání rutiny není totiž zátěž podstatná – ta přichází na řadu až o trochu později.

Vydržte 30 dní

Opakování je nejen matka moudrosti, ale i vytrvalosti! Podle již zmíněného postupu si vytvořte osobní cvičící plán který vám bude přijemný, a vydržte s ním po dobu 30-ti dní. Věřte nebo ne, vaše tělo bude poté cvičení vyžadovat samo a než si to stihnete uvědomit, budete cvičit třeba půl roku.

Překonejte to

Zítra mám více času, Nemám náladu, Bolí mě hlava… Pokud se v těchto slovech poznáváte, jistě také víte, že mnoho z těchto vět jsou pouze výmluvy, abyste se nemuseli cítit vinni. Nejjednodušší variantou ale je, postavit se těmto myšlenkám čelem. První krok je obvykle ten nejtěžší. Radost a lepší nálada z tréninku bude ale nenahraditelná, a po zbytek dne se budete cítit jako šampion.

Nevynechávejte!

Ačkoli to někdy může být opravdu těžké, jestli je to jen trochu možné, nevynechávejte. Pokud se vám zrovna nebude chtít trénovat dlouho, postačí vám 10-ti minutový trénink, nebo delší procházka. Klíč a zejména výsledky jsou ukryty v soustavnosti a pravidelnosti!

Pomoci může i láhev na vodu

V neposlední řadě je to například nové oblečení a náčiní, které vám při cvičení mohou dělat radost. Nakupte si nové boty, tričko nebo například lahev na pití. I takové maličkosti vám mohou zvednout vaši náladu, a na trénink se budete více těšit – a o to přeci jde.

Autor: Stanislav Makovický, Zdroj: madbarz.com, Náhledový obrázek: Pixabay.com/Pexels