Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Jiří (28): Bratr mě připravil o všechny úspory

Od 18 let se živím jako řidič a nikdy jsem neměl vztah. Bydlel jsem u rodičů, takže po zaplacení dohodnuté částky za bydlení a stravu mi zůstávalo každý měsíc hodně peněz, které se mi dařilo ušetřit. Nejsem náročný člověk, chodím v normálním oblečení a nepotrpím si na drahé dovolené nebo večírky. Částka, kterou jsem našetřil za deset let, nebyla malá a měla sloužit k nákupu vlastního bydlení, jakmile potkám tu pravou.

Bratr potřeboval rychle půjčit peníze, aby nepřišel o svůj dům

Bratr je o 6 let starší a má už založenou rodinu. Koupil si vlastní dům, který měl ještě dlouho splácet. Asi před rokem přišel o svou práci a nemohl najít novou. Díky tomu mu rychle docházely peníze a na splátky hypotéky neměl už delší dobu.

Banka ho několikrát varovala, že pokud nebude platit, tak o svůj dům přijde. Bratr se dostal na úplně finanční dno a požádal mne o půjčku.

Nevěděl jsem, že má i jiné dluhy, takže jsem mu peníze rád půjčil

Vůbec jsem netušil, že má bratr ještě jiné dluhy, takže jsem mu peníze půjčil s tím, že jakmile si najde práci, tak je začne splácet mně. Bratr chtěl půjčit dva miliony, aby zaplatil kompletní úvěr na bydlení a banka na něj nemohla.

Po pár měsících šel jeho dům stejně do dražby, protože nesplácel ostatní dluhy, o kterých nevěděla ani jeho manželka. Současná situace je taková, že bratr bydlí u rodičů, odkud jsem se díky němu rychle odstěhoval. Nemá práci, nemá peníze a tím pádem ani já nemám nic.

Řekl mi, že peníze nepotřebuji, protože stejně nikoho nemám

Když jsem se s ním o jeho situaci bavil a hlavně se ho ptal, proč si ode mě peníze půjčoval, když věděl, že to nemůže zaplatit, tak mi odpověděl, že já ty peníze stejně nepotřebuji.

V podstatě mi tím řekl, že mi peníze ani vracet nebude, protože nevěří, že bych se s ním soudil a chtěl mu ublížit. Nejhorší na tom je, že i máma drží stále při bratrovi a diví se mi, proč jsem na něj naštvaný.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Redakce, Titulní obrázek: Pixabay.com/Frantisek_Krejci

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.