Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Josef (79): Pomohla mi až alternativní léčba. Doktoři mi neměli jak pomoci. Přežil jsem jejich prognózy o dekádu

Pan Josef se před několika lety ocitl ve vážné životní situaci. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu varlete. Nemoc již měla metastáze po těle. Nakonec se ale z nemoci dostal pomocí alternativní léčby.

Nemohl jsem uvěřit diagnóze

„Když mi doktor sděloval, že mám rakovinu na varleti, málem jsem omdlel. Bylo to jako špatný vtip. Další vyšetření byla ale ještě mnohem horší, naprosto mě zdrtily nemilosrdné diagnózy. Lékaři mi i přes snahu dávali jen několik měsíců života. Bylo to hrozné období,“ dodává Josef.

Nulová péče o psychiku

„Ještě více mě překvapilo, že se o mě již nikdo nezajímal. Žádná pomoc psychologa, žádné propojení s dalšími metodami, třebaže by byly alternativní nebo experimentální. Prostě diagnóza a na shledanou, poperte se s tím, jak chcete,“ podivuje se Josef.

Nehodlal jsem to vzdát

 „Ze začátku jsem podstupoval všechna vyšetření a klasickou léčbu. Můj stav se začal rapidně zhoršovat. Lékaři věděli, že to není dobré. Chodili kolem toho všeho jako kolem horké kaše, ale poté mi sdělili, že nemoc neustupuje. Já se ale rozhodně ještě nechystal balit kufry nahoru. Hledal jsem, jaké další metody existují,“ skálopevně dodává.

Když vám teče do bot, jdete do toho

„Našel jsem kontakt na dvě osoby. Jedna měla napojení na anděly a odblokovala mi něco z mé minulosti, co mi nemoc zapříčinilo. Sice jsem tomu moc nerozuměl, ale časová posloupnost seděla a musím se přiznat, že paní o mně věděla všechno, aniž bychom se předtím kdy setkali. Měl jsem denně dělat nějaká odpojování od rodiny otce, odkud to prý šlo v rodové linii. Tak jsem to dělal.“

Zeleninové šťávy a bylinky

„A druhý pán mi namíchal bylinky jen tak od oka, nemusel jsem nic moc říkat. Díval se mi do očí a říkal, co mi je. Opět jsem žasl. Kdyby mi neteklo do bot, asi bych těmto postupům nevěřil, ale když vám zvoní umíráček, uděláte všechno. Pán mi doporučil, že abych se z toho dostal, musím mít přísnou dietu a musím ji dodržovat několik měsíců. Šel jsem do toho. Nešlo o to nejíst – jedl jsem hodně. Jedl jsem ale zdravé věci a pil zeleninové šťávy.“

„A tak jsem tu. Lékařskou prognózu jsem přežil více než o dekádu. Mám radost z každého východu slunce. Je to krásný pocit, že jsem potkal tak zajímavé lidi. Je škoda, že se nedají lékařské postupy s těmi alternativními propojit,“ dodává Josef.

Autor: Stanislav Makovický, Zdroj: Redakce. Náhledový obrázek: Pixabay.com/pasja1000

Článek vychází z příběhu zaslaném čtenářem. Z důvodu ochrany soukromí nebudeme uvádět skutečná jména. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.