Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Kam na zimní dovolenou? Karibská exotika Cancún ani letos nezdražila

Cancún je zkrátka prázdninová destinace, která má pro každého cestovatele něco do sebe. Klenot mexického cestovního ruchu zažil boom zejména v období pandemie, kdy rekreanty lákaly podmínky nulového vstupu, ale tím popularita destinace neskončila. Pandemie sice skončila, ale popularita Mexika zůstává nedotčena.

Samotný Cancún hlásí rekordní počty návštěvníků, což z něj činí jednu z nejoblíbenějších plážových destinací na světě – v celkovém součtu překonává letovisko počty návštěvníků před pandemií nejméně o 20 %. A to ještě před vrcholem zimní sezóny.

Oblíbené jsou prázdninové pobyty, jejichž cena začíná na zhruba 33 400 kč. Cena zahrnuje zpáteční letenky s odletem z Vídně, čtyřhvězdičkové ubytování na sedm nocí, služby all inclusive a transfery z letiště.

Nuda je největším dovolenkovým strašákem. Proto Cancún připravil několik způsobů a míst, kde zažít den plný dobrodružství. Milovníky plážového lenošení potěší nekonečný výběr báječných pláží.

Jednou z nejnavštěvovanějších je Playa Delfines, jejímž lákadlem, zejména pro influencery, je velký, barevný a fotogenický nápis Cancún. Mohutné vlny lákají surfaře a pohled na nekonečné moře láká všechny romantiky.

Pro méně zdatné plavce nebo rodiny s dětmi je skvělou volbou Playa Norte, která se nachází na ostrově Isla Mujeres, jen kousek od Cancúnu. Tato pláž se může pochlubit klidnou, křišťálově čistou vodou a uvolněnou atmosférou.

Autor: Petr Vyskočil, zdroj: obkec.sk, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Pedro SzekelyCreative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic licence