Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Kdy se vyplatí investice do přečalounění sedačky?

Možná jste také slyšeli o tom, že namísto nákupu nové pohovky může být dobré nechat si tu starou přečalounit a dát jí nový život. To je sice pravda, ale vyplatí se přemýšlet nad tím, kdy to má vůbec smysl a zda tím skutečně něco získáte. Než se tedy pustíte do renovace starého nábytku, zvažte všechna možná pro a proti.

Kdy se to může vyplatit?

Někdy skutečně není dobrý nápad pokoušet se zachránit starý kus nábytku za každou cenu. Někdy je nákup nové pohovky velmi levným a chytrým rozhodnutím, které rozhodně dává smysl. Výhodné to však může být za těchto okolností:

  • Pokud je pohovka rodinným dědictvím a je třeba i starožitná.
  • Pokud je pohovka v dobrém stavu a je vyrobena z kvalitních a odolných materiálů.
  • Pokud přečalounění staré pohovky stojí mnohem méně než pořízení pohovky nové.

Na kolik vás nové čalounění vyjde?

To je samozřejmě velmi individuální.  Záleží, jaké si vyberete materiály, zda budete potřebovat molitan na míru, kolik bude stát práce čalouníka apod. Možná vás ale překvapí, že náklady na přečalounění mohou být nižší než při nákupu nové pohovky. Vyplatí se každopádně porovnat nabídky dvou nebo tří různých společností a pak se rozhodnout. Ujistěte se, že také víte, co je zahrnuto v ceně. Někdy se totiž vymění jen kvalitní koženka za novou a čalouník má hotovo, ale ve skutečnosti neudělal to nejdůležitější. Pořádná práce zahrnuje také výměnu výplně a pružiny, opraví se rám nebo se opraví dřevo. Pokud už se do renovace pouštíte, udělejte to opravdu pořádně.

Zvažte pro a proti snažte se udělat informované rozhodnutí. Může se vyplatit zejména v případě skutečně kvalitních kousků, zejména pak kožených sedaček, které mají i historickou hodnotu. Neznamená to ale nutně, že každý kus nábytku po babičce splňuje tyto parametry. Klidně si proto nechte poradit od odborníka, ať máte jistotu.

Zdroj obrázku: NVS my world / Shutterstock.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *