Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Kepler: Planeta obyvatelnější než Země? Vědci tvrdí, že není daleko od nás

Vědci pomocí nového indexu odhalili, že existuje planeta Kepler-442b, která má zřejmě lepší podmínky pro život než Země. Je od nás vzdálená pouhých 1 200 světelných let a podle odborníků se jedná o větší verzi naší planety.

Zjistili to na základě průlomového indexu, který jim pomáhá určit, zda by na objektech mimo naši sluneční soustavu mohl existovat život, jak informoval server Unilad.

Zajímavou informaci vědci odhalili v článku zveřejněném v časopise Astrophysical Journal. Uvedli v něm, že již několik let provádějí výzkum s cílem určit, na kterých objektech mimo naši sluneční soustavu jsou podmínky vhodné pro život. Na základě nového indexu shromáždili řadu informací, včetně údajů o tranzitech nebo vlastnostech hvězd.

Vědci tak vylepšili předchozí metodu, která se opírala především o obyvatelnou zónu, jež popisuje rozsah oběžných drah kolem Slunce s teplotami vhodnými pro život a kapalnou vodu. “V podstatě jsme přišli na způsob, jak vzít všechna dostupná pozorovací data a vytvořit vlastní systém priorit,” řekl o novém indexu Rory Barnes, jeden z hlavních autorů článku.

Autor: Stanislav M., zdroj: Unilad, Titulní obrázek: Pixabay.com / AndreyС