Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Má silnější čelist než aligátor: Čech zastaví zuby vrtačku, na malíčku zvedne 102 kilo

René kdysi pracoval v továrně a sám nosil kusy železa přenášené stroji. Všichni žasli nad jeho obrovskou fyzickou silou. V knize rekordů má například zápis za zvednutí 800kilogramového letadla, informuje portál Českého rozhlasu Vysočina. Muž pomocí zubů ohýbal mince a čelistmi zvedl závaží o hmotnosti 1 016 kilogramů. O jaké další záznamy se postaral?

Jeho genetická výbava je pro mnoho lidí záhadou a nechápou, jak je možné, že něco takového dokáže. O tom, že má sílu větší než tři, dokázal přesvědčit už v dětství. Když mu bylo pouhých osm let a byl na táboře, dostaly děti za úkol nosit dřevo z lesa. Ve chvíli, kdy všichni viděli, že René přišel s menším stromem, zůstali jako uhranutí.

Sám Golem tvrdí, že má dar od Boha a je pro každou legraci. V dětství viděl v jednom filmu, jak někdo rozkousal plechovku od piva. Tehdy se mu v hlavě zrodil nápad zkusit něco podobného. Požádal svého otce, aby mu z Německa přivezl plechovky Coca-Coly, a také ji ochutnal.

V roce 2022 se také objevil v italském televizním pořadu Lo Show Dei Record, kde za jednu minutu rozžvýkal až 36 plechovek. V zubech také zvedl šest 80kilogramových betonových obrubníků, které jeho asistent rozbil kladivem. To vše zvládl za méně než minutu. Má také nejsilnější malíček na světě, protože na něm dokáže zvednout až 102 kilogramů.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: obkec.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/LouisBauer