Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Madona se proměnila v Pannu Marii a Ježíše. Fotografie pobouřily křesťanskou veřejnost

Americká zpěvačka Madonna se v posledních letech objevuje v různých podivných projektech. Nedávno však pobouřila několik stoupenců křesťanské církve, když se proměnila v Pannu Marii nebo Ježíše Krista a předělala scény z Poslední večeře. Jak uvedl Unilad, fotografie měly ukázat zpěvaččinu uměleckou integritu a znovu ji představit jako ikonu.

Čtyřiašedesátiletá zpěvačka se objevila ve speciálním vydání časopisu Vanity Fair nazvaném Icon Issue. V něm se proměnila v několik biblických postav, včetně Panny Marie, kde si oblékla srdce probodnuté mečem, nebo Ježíše Krista v reprodukci scény Poslední večeře, kde stála s otevřenou náručí u klečících učedníků.

“V tomto vydání se Madonna opět stává ikonou,” uvedl Olivier Bouchara z Vanity Fair France v tiskové zprávě. Podle časopisu je toto číslo oslavou idolů, kteří se podíleli na utváření moderní kultury. “Není jen ztělesněním hudebního trendu nebo stylu oblékání, ale postavou stejně znepokojivou jako posvátnou,” dodal Bouchara.

Zpěvačka se na focení údajně oblékla do kousků od britského módního návrháře Johna Galliana, které vytvořil pro značky jako Gucci, Dolce & Gabbana a Maison Margiela.

Ačkoli mnoho uživatelů na sociálních sítích Madonniny fotografie chválilo, našli se i lidé, které krok celebrity pobouřil. Šlo o příznivce křesťanské komunity, kteří fotografie označili za nechutné a neuctivé. “Určitě půjde do pekla,” napsal jeden uživatel, zatímco jiný poznamenal: “Proč ta bílá čarodějnice nemůže nechat křesťanství na pokoji?”

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Unilad.com, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/ Chrisweger