Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Malé, velké dorty

Váháte nad tím, jestli pořídit dort jako kolo od žebřiňáku nebo zvolit spíše kupu malých dortíků? Na to vám sice odpověď nedáme, ale poradíme vám, jak udělat sladkou tečku za vaší hostinou kreativně a nešlápnout vedle.

Dort je zlatým hřebem každé oslavy, to je bez debat, ale musíte pečlivě vybírat, abyste místo obdivu nesklidili akorát posměch. Je důležité si rozmyslet, jaký dort se hodí pro danou příležitost. Třípatrový svatební dort by na firemní party vypadal přeci jen trochu nepatřičně. Zlatým pravidlem při výběru dortu a zbylého sladkého cateringu je typ akce a zvolený styl.

Svatba

Svatební dort vybírají nastávající manželé vždy velmi pečlivě. Není se čemu divit, jsou na něj zvědaví všichni hosté. Kromě vzhledu je tu i velmi důležitá i chuť. Velký dort v tomto případě opravdu nesmí chybět. Nicméně ho můžete doplnit o minidezerty, které nejen vypadají krásně, ale i skvěle chutnají. Chybět nesmí svatební koláčky a někdy se přidávají i drobné kousky, které připomínají vánoční cukroví. Obdiv jistě sklidíte i s čokoládovou fontánou a ovocem.

Kromě toho, že hosté mohou dobroty pozobávat po celý den a snížíte tak i množství vyhozeného cukroví, můžete použít sladkou drobotinu i do výslužek.

Narozeninová oslava

Narozeniny si bez dortu se svíčkami ani nedovedeme představit! Při pořádání oslavy narozenin na něj opravdu nesmíte zapomenout, ale otázkou je, jak ho pojmout. Promyslete si, kolik přijde lidí a podle toho vybírejte velikost. Velký okázalý dort jistě udělá radost, ale co s ním, když se vám pak nevejde do lednice nebo ho budete jíst týden?

Na dětské oslavě jistě zabodujete se zmrzlinou. Když bude navíc domácí, okouzlíte i rodiče malých hostů. Některé profesionální společnosti půjčují stroje na zmrzlinu, díky kterým můžete vyrobit příchuť podle nálady.

Někdy je tedy opravdu moudřejší sáhnout po minidezertech a hlavní dort nechat udělat malý nebo ho vynechat úplně. Nedůležitější jsou samozřejmě chutě a preference oslavence.

Firemní party

Dort na firemní party obstarejte pouze v případě, že k tomu máte patřičný důvod, kulaté výročí firmy, nová divize nebo významné jubileum někoho z vedení. Dbejte na to, aby dort tematicky ladil s vaším oborem podnikání. Může ho třeba vtipně parafrázovat, ale pozor, ne vždy je to na místě. Nemusíme zacházet do detailů, ale jak by asi vypadal dort pro firmu, která se zabývá čištěním kanalizace…

Minidezerty na konferencích

Minidezerty jsou vděčné i jako občerstvení během coffe breaků na konferencích či jako sladká tečka na rautech. Minidezerty je dobré doplnit o koláče, koblihy a jiné „suché“ sladkosti, které se velmi dobře hodí ke kávě a pochutnají si na nich i lidé, kteří krémům a polevám moc nefandí. Jednou z ideálních voleb jsou v současnosti velmi populární cup cakes, které můžete nechat připravit na mnoho způsobů.

Možností máte opravdu bezpočet, a protože všichni milují sladké, nemůžete s dortem nic zkazit. Povolte uzdu své fantazii a především svým chuťovým buňkám a pusťte se do vymýšlení sladkého potěšení pro své hosty.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *