Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Metoda dvou krabic: Zbavte se zbytečných dekorací a vytvořte si vizuálně klidný a čistý styl bydlení

Jedním ze způsobů, jak se učíme snižovat stres v našich životech, je přijmout minimalistický životní styl. Nejen, že můžeme pracovat na tom, abychom snížili míru „marastu“ kolem nás, ale zklidnění našich domovů je klíčovou strategií minimalismu. 

O filozofii a výhodách minimalistické výzdoby toho bylo napsáno mnoho, takže pokud se při vstupu do místnosti nebo místností ve vašem domě často cítíte ve stresu, možná je čas zjistit, kde je problém. Pojďme se podívat na pár triků a tipů, jak doma redukovat nepotřebné.

Fotka od Getty Images

Využiju, či nevyužiju?

Jedním z důvodů, proč považujeme naše domovy za příliš přeplněné, je to, že se nechceme vzdát věcí, o kterých jsme si kdysi mysleli, že jsou roztomilé, plné vzpomínek nebo by mohly mít budoucí potenciální využití. Je čas naučit se s nimi rozloučit. U každého kousku si položte otázku: K čemu to bude sloužit? Jak to mohu smysluplně využít?

Dekorujte minimalistickým způsobem

Fotka od Getty Images

Namísto toho, abychom „likvidovali“ velké plochy, jako je šatník nebo obýváková stěna, můžeme začít tím, co se očividně každý den „válí“ všude po bytě. Často máme příliš mnoho dekorací, takže povrchy působí neuspořádaně a neuklizeně, což je skutečný horor pro duší opravdového minimalisty. Ten miluje klidně a upraveně působící prostory.

Nebojte se prázdna

Fotka od Getty Images

Nebojte se nechat některé plochy prázdné. Dekorace nemusí být na každé malé projekci, postačí prázdný kus nábytku či holá stěna. I takto můžete zklidnit výzdobu místnosti, abyste vytvořili příjemný vzhled.

Rovnoměrné rozložení dekorací

Možná kumulujeme příliš mnoho oblíbených věcí v jedné místnosti a v ostatních prostorech je jich naopak málo. Nebo si intuitivně všimneme, že položka z obývacího pokoje by se obzvláště hodila na polici v chodbě nebo na komodu v ložnici.

Osud druhé krabice?

Fotka od Getty Images

Dekorativní předměty vyřazené do druhé krabice lze prodat nebo darovat. Nechte je „odejít“, protože jen tak máte jistotu, že vlastníte pouze věci, které jsou opravdu ty vyvolené a dělají vám radost a lahodí vašemu dekoratérskému oku. Tímto snadným postupem jste si vytvořili minimalisticky vyhlížející prostředí, aniž byste vyřazovali věci, „které by se ještě daly použít“.

Zdroj: www.freiheitsliebeleben.de. Náhledová fotografie: Getty Images