Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Mike Dean jmenoval nejtvrdšího hráče Premier League, kterého během své kariéry rozhodoval. Byl to Robbie Savage

Dean prošel neligovými soutěžemi a fotbalovou ligou, než byl v roce 2000 jmenován do skupiny Select Group, a stal se tak rozhodčím Premier League.

V letech 2003-2013 byl také součástí mezinárodní listiny FIFA. V loňském roce Dean oficiálně ukončil činnost rozhodčího na hřišti, ačkoli jednu sezónu pracoval jako rozhodčí VAR.

Během svého 22letého působení v nejvyšší anglické fotbalové soutěži musel tento rozhodčí narozený ve Wirralu rozhodovat zápasy těch nejtvrdších fotbalových soupeřů, hráčů i manažerů.

V rozhovoru pro sportbible poté, co byl jmenován vedoucím BAR (asistent rozhodčího) ve společnosti Mecca Bingo, Dean řekl: “Craig Bellamy byl tvrdý. S takovými jako Robbie Savage a Joey Barton jsem si rozuměl. On (Bellamy) je asi nejtvrdší z těch, které jsem rozhodoval.”

“Vím, proč je takový, protože když překročíte bílou čáru, chcete dvě hodiny vyhrát, že?”

“Hodně hráčů může být takových, ale upřímně řečeno, on mi přišel o něco tvrdší než ostatní.”

Po odchodu do důchodu se Dean ujal nové role zpravodaje rozhodčích v pořadu Soccer Saturday.

To znamená, že stále bedlivě sleduje vývoj v souvislosti s rozhodčími a má dva nápady, které podle něj v anglické hře přinesou obrovské změny.

Vysvětlil: “Mohl by se používat koš na hříchy, kde by hráč, který překročí hranici za nesportovní chování, mohl místo napomenutí za nesportovní chování jít na 10 minut na trestnou lavici.”

“To by bylo snadné a určitě by to zastavilo spoustu nešvarů ve hře. Právě to někdy kazí hru i mladým lidem, kteří ji sledují v televizi.”

“Na letošním Euru budou mít bezpochyby automatické ofsajdy, a pokud to bude fungovat, pravděpodobně bude, protože to fungovalo ve všech ostatních světových a evropských soutěžích, není důvod, proč bychom to nemohli mít v příští sezoně v Premier League.”

“Opět to bude o něco jednodušší, proces bude o něco rychlejší. Někdo prostě řekne asistentovi rozhodčího do ucha, že je v ofsajdu, a gól bude samozřejmě uznán. Rozhodování v zápase Tottenhamu s Liverpoolem by tak bylo mnohem jednodušší a rychlejší.”

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Sportbible, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/https://www.flickr.com/photos/cfcunofficial/ – https://www.flickr.com/photos/cfcunofficial/31547799946/, CC BY-SA 2.0