Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Nikola Tesla: 3 ztracené technologie, jako například futuristické letadlo

73 let po tom, co FBI zadržela dva nákladní automobily plné spisů od jednoho z nejslavnějších vynálezců na světě, vydala tyto dokumenty veřejnosti. Kategorie dokumentů, které jsou k dispozici v rámci zákona o svobodě informací také odhalují, že Tesla nezemřel 7. ledna 1943, jak se dříve uvádělo, ale o den později 8. ledna.

Tesla, byl génius, který předstihl svoji dobu. Představil nám jasnou a pozitivní budoucnost lidstva, protože patentoval a vytvořil stovky technologií, které si nikdo předtím ani neuměl představit. Dokonce se ani neodvážil. Tento vynálezce z Chorvatska byl člověk, který změnil svět.

1) Teslova antigravitační technologie

Víme, že se Tesla zabýval volnou energií a alternativními zdroji energie. Předpokládá se, že metoda pohonu a konstrukce Teslova revolučního letadla odpovídá popisu lidí, kteří byli svědky diskovitých létajících objektů, neboli UFO.

Dále se předpokládá, že Teslovo UFO mělo jakési „oči“ vyrobené z elektro-optických čoček uspořádaných ve 4 kvadrantech, což pilotovi umožnilo vidět všechno kolem. Monitory byly umístěny na konzole, kde mohl sledovat všechno v okolí. Neuvěřitelný vynález Tesly obsahoval i zvětšovací čočky, které mohly být použity bez změny pozice. (Zřejmě transfokátory – pozn. překl.) Důkaz o takovém vozidle lze nalézt v rozhovoru mezi Nikolou Teslou a redaktorem The New York Herald, z roku 1911:

„Můj létající stroj nebude mít ani křídla ani vrtule. Mohli byste ho vidět na zemi a nikdy byste neuhodli, že jde o létající stroj. Přesto se bude moci pohybovat vzduchem v každém směru, dokonale bezpečně a při vyšších rychlostech, než jakých bylo dosud dosaženo, bez ohledu na počasí a bez ohledu na „vzdušné jámy“ nebo sestupné proudy. V takovýchto proudech se bude zrychlovat, pokud to bude požadováno. Může zůstat viset ve vzduchu naprosto bez pohybu, dokonce i ve větru, a to po dlouhou dobu. Jeho síla zdvihu nebude záviset na žádném takovém zařízení, jako jsou ptačí křídla, ale na pozitivní mechanické reakci.“

2) Teslovo futuristické letadlo

Nikola Tesla také pracoval na elektricky poháněných vzducholodích, které by podle informací mohly dopravovat cestující z New Yorku do Londýna za tři hodiny. Tato letadla nebyla obyčejná vozidla. Byla údajně připravena používat zemskou atmosféru a nemusela by zastavovat a doplňovat palivo. Využívala snad volnou energii?

3) Drony v roce 1898

Každý, kdo si myslí, že drony jsou produktem posledních technologií, se mýlí. Ty Teslovy se jmenovaly TELE AUTOMATON. Legrační část spočívá v tom, že tato technologie má již více jak sto let. To vyvolává řadu otázek. Je možné, že už více než před desetiletím jsme objevili, dále rozvíjeli a používali „drony“?

Zde je výňatek z patentu Teslova Dronu:

„Já, Nikola Tesla, občan Spojených států, s bydlištěm v New Yorku, ve státě New York,  jsem vynalezl určité nové a užitečné vylepšení v metodách a zařízeních pro dálkové ovládání provozu. Pohonné jednotky, řídící přístroje a další pohonná ústrojí se mohou měnit v mnoha směrech.

Plavidlo nebo vozidlo jakéhokoliv druhu, vhodné pro přepravu osob nebo pilotované lodě pro přepravu dopisů, obalů, zásob, nástrojů, předmětů nebo materiálů jakéhokoli druhu, pro zajišťování komunikace s nepřístupnými oblastmi a prozkoumání podmínek, jaké se vyskytují ve stejné oblasti, k zabíjení nebo chytání velryb nebo jiných mořských zvířat a pro mnoho dalších vědeckých, technických nebo obchodních účelů. Největší hodnota mého vynálezu vyplyne z jeho vlivu na válku a výzbroj armády, protože z důvodu své jisté a neomezené životnosti, chce přinést a udržet trvalý mír mezi národy.“ (Text ze „Specifikace tvořící součást Letters Patent. 613 809 ze dne 8. listopadu 1898.“)

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: villagetesla.com, themadtruther.com, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Photographer: Dickenson V. Alley Restored by Lošmi, CC BY-SA 4.0